Úvod > Aktuality

Aktuality

Proběhly novinářské cesty, projekt podpory menších sportů pokračuje

Klub sportovních novinářů pokračuje v projektu podpory medializace malých sportů. V jeho rámci se letos už uskutečnily cesty na rychlobruslařské mistrovství Evropy v Heerenvenu (6 osob) a na mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Sierra Nevadě (8 osob).

více...

AIPS Media Summit Budapest 2017

Ve dnech 26.-29.března se v Budapešti uskutečnil AIPS Media Summit za účasti 81 zástupců 34 evropských organizací sportovních novinářů. Čestným hostem KSN byl bývalý diskař Imrich Bugár, který reprezentoval Česko na večeru legend evropského sportu.

více...

Novinářským šampionem ve sjezdovém lyžování je Zdeněk Janda

Novinářské mistrovství České republiky ve sjezdovém lyžování má nového šampiona. Po letech nadvlády Tibora Alföldiho zvítězil Zdeněk Janda, redaktor deníku Sport. V obřím slalomu v Harrachově za sebou nechal druhého Jiřího Rejmana z České televize a třetího Petra Žaloudka z Blesku. Mezi ženami byla nejrychlejší Karolína Tomášková z TV Nova.

více...

Novinky z Etické komise KSN

Etická komise se 7. března sešla ke svému dalšímu jednání. Hlavním bodem bylo rozhodnutí o podání paní A. Dlabačové ohledně přerušení jejího členství v Klubu sportovních novinářů. Již po obdržení podání v loňském roce jsme informovali paní Dlabačovou, že nám nepřísluší soudit nebo dokonce zvrátit samotné rozhodnutí o členství, které spadá do výlučné kompetence výboru KSN a valné hromady KSN.

více...

Sportovcem roku 2016 se stal olympijský vítěz judista Krpálek

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek s velkou převahou zvítězil v anketě Sportovec roku 2016 a stal se prvním mužem po desetileté nadvládě žen, který převzal korunku pro vítěze. Soutěž kolektivů v 58. ročníku novinářské ankety vyhrály tenistky ČR, v kategorii juniorů vyhrála atletka Michaela Hrubá a do síně slávy byl uveden bývalý gymnasta Alois Hudec.

více...

V poločase Zlatého míče opět vede brankář Čech

Podzimní část ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál brankář Petr Čech z Arsenalu. V létě se může dočkat už jedenáctého celkového triumfu. Po polovině soutěže vede s náskokem před druhým Bořkem Dočkalem ze Sparty a třetím Pavlem Kadeřábkem z Hoffenheimu.

více...

Klub připravil setkání novinářských a sportovních legend

Novinářské legendy s těmi sportovními se sešly na tradičním předvánočním setkání Klubu sportovních novinářů. Předseda klubu Zdeněk Pavlis popřál k letošním 85. narozeninám kolegům Přemyslu Hrubému a Ivo Urbanovi, připomněli jsme i další významná jubilea a hlavně jsme si užili příjemné setkání.

více...

Hlasujte ve 2. kole ankety Sportovec roku 2016!

Vážení kolegové a kolegyně, právě bylo zahájeno hlasování ve druhém kole ankety Sportovec roku. Výsledky prvního kola, podrobnosti k nominaci a další informace najdete v přiložené tiskové zprávě. Hlasovat můžete přesně týden, uzávěrka druhého kola je ve čtvrtek 8. prosince v poledne.

více...

KSN chystá další mediální podporu menších sportů

Výbor KSN v roce 2016 dal na podporu medializace malých sportů 80.000 korun, další investice chystá.

více...

Usnesení Valné hromady Klubu sportovních novinářů

Usnesení Valné hromady Klubu sportovních novinářů.

více...

Akreditace na OH 2018: přihlášky pro píšící novináře a fotografy do 3. října!

V pondělí 3. října 2016 je uzávěrka závazných přihlášek k akreditacím na zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu pro píšící novináře a fotografy.

více...

Plážový volejbal KSN opět vyhráli Seidl se Švecem

Titul mistrů republiky v beachvolejbalu novinářů získali i letos Jiří Seidl a Martin Švec z ostravské redakce MF Dnes. Obhájci loňského prvenství porazili ve finále turnaje pořádaného KSN Rudolfa Černíka s Radomírem Novákem (TV sport/ČTK), o třetí místo se podělily smíšené dvojice z České televize a Lidových novin.

více...

Dvacátý ročník ankety přinesl desátý Zlatý míč pro Petra Čecha

Jubilejní dvacátý ročník ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál brankář Petr Čech. Vrátil se na trůn, ze kterého ho v sezoně 2014/2015 sesadil útočník David Lafata. Ten tentokrát skončil třetí. Na stříbrné příčce se umístil Vladimír Darida.

více...

Vydejme se poslední červnovou sobotu na pochod krajem Oty Pavla

I v letošním roce se Klub sportovních novinářů podílí a finančně participuje na pořádání turistického Pochodu Oty Pavla, který se v sobotu 25. června koná v Branově na Rakovnicku již po třiatřicáté.

více...

Seminář pro sportovní fotografy o autorském právu

Výbor Klubu sportovních novinářů zve členy na seminář pro sportovní fotografy. V úterý 3. května od 9.30 do 12.30 se sejdeme nejprve ke krátké rozpravě o našem společném soužití v rámci KSN a především nabízíme setkání s JUDr. Martinem Piškulou, specialistou na autorské právo.

více...

Jiří Rejman vítězem ČEZ KSN Cupu

Harrachov (Semilsko) 30. března - Vzájemné sázky, hecování a zejména dobrá nálada provázely dnešní exhibiční obří slalom osobností sportu v Harrachově. Aktuálně nejlepší český lyžař Kryštof Krýzl porazil v hecu bývalého elitního slalomáře Filipa Trejbala, sjezdovky místo běžek si užívala biatlonistka Veronika Vítková, trasu mezi brankami zvládla i na pevném skupenství vody kajakářská mistryně světa Kateřina Kudějová. A bývalí fotbalisté Luděk Zelenka s Petrem Švancarou ze závodu v rámci mistrovství České republiky sportovních novinářů ČEZ KSN Cup udělali skutečnou exhibici. Novinářský závod vyhrál Jiří Rejman z České televize.

více...

79. kongres AIPS - Katar 2016

Světový kongres Mezinárodní organizace sportovních novinářů (AIPS) pro rok 2016 hostilo od 7. do 11. Února katarské Dauhá. České novináře na jednání zastupoval předseda KSN Zdeněk Pavlis a člen výboru Vladimír Drbohlav.

více...

Poslední šance na rychlé vyřízení průkazek KSN a AIPS

Na přelomu let 2015 a 2016 si vyřídilo nové legitimace už 332 členů Klubu sportovních novinářů. V období, kdy dobíhala platnost starých průkazů, vyřizoval výbor KSN obměnu ve zkrácené lhůtě, přijímal hromadné objednávky a hotové legitimace posílal členům prakticky denně. Čas rychlých objednávek končí, poslední šanci požádat o včasné vydání máte do pondělí 15. února.

více...

Anketu Sportovec roku vyhrála podruhé atletka Hejnová

Anketu Sportovec roku 2015 vyhrála atletka Zuzana Hejnová, kolektivem roku se stal tým českých tenistek. Slavnostním večerem v pondělí 21. prosince vyvrcholil 57. ročník ankety Klubu sportovních novinářů.

více...

Hlasujte v anketách KSN. Volíme Sportovce roku, startuje anketa Zlatý míč

Anketa Klubu sportovních novinářů je ve své polovině. Sítem prvního kola prošlo deset nejlepších, z nichž vzejde ve druhé volbě vítěz. Hlasujte ve svých osobních profilech, uzávěrka je už 7. prosince ve 12 hodin. Fotbaloví novináři současně hlasují v podzimním kole ankety Zlatý míč.

více...

Zemřel sportovní novinář a spisovatel Jaroslav Kirchner

Po krátké, těžké nemoci zemřel sportovní novinář a publicista Jaroslav Kirchner (1953-2015). Působil v řadě novin a časopisů, mimo jiné v redakcích Večerní Prahy, slovenského Športu nebo ČTK, později se věnoval sportovním monografiím a biografiím, především z tenisu, ledního hokeje a fotbalu.

více...

Hlasujte v 1. kole ankety Sportovec roku 2015!

Vážení kolegové,

na webových stránkách Klubu sportovních novinářů www.ksn.cz lze hlasovat v 1. kole ankety Sportovec roku 2015! Vybírat desítku nejlepších sportovců a tři sportovní kolektivy můžete po dobu dvou týdnů, uzávěrka hlasování je v pátek 27. listopadu.

více...

Členové KSN se setkávají s porušováním etiky spíš jen zřídka

Porušování etiky není ve sportovní žurnalistice zásadní, ale je vážný problém. Tak se dají shrnout výsledky ankety, kterou Etická komise předložila členům Klubu sportovních novinářů – účastníkům říjnové volební valné hromady.
Zhruba dvě třetiny respondentů uvedly, že se s porušováním Etického kodexu nebo obecných etických zásad setkávají jen zřídka, skoro třetina se s nimi ale setkává často. Nejpalčivějšími problémy v této oblasti jsou publikování neověřených informací, porušování autorských práv, publikování v konfliktu zájmů nebo nerespektování soukromí.

více...

Na Sletiště v Kladně přišlo na Atletiku pro děti na šest stovek dětí

Kladno - Šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák vyhrál exhibiční závod v hodu oštěpem na cíl v rámci závěrečného dílu svazového projektu Atletika pro děti v letošní sezoně. Na stadionu Sletiště v Kladně byl jeho největším soupeřem Adam Sebastian Helcelet, třetí místo obsadila přítelkyně českého desetibojaře Denisa Rosolová před další univerzální atletkou Eliškou Klučinovou. Zasportovat si přišlo za pěkného a slunečného počasí na šest stovek dětí

více...

Výbor KSN má jednoho staronového člena - Zdeňka Jandu

Vážení kolegové,

letošní volební valná hromada Klubu sportovních novinářů České republiky si zvolila nové vedení na další dva roky. Pracovat bude ve složení předseda Zdeněk Pavlis, členy jsou Tibor Alföldi, Jaroslav Beránek, Vladimír Drbohlav, Karel Felt, Martin Hašek, Zdeněk Janda, Jan Kaliba, Petr Šedivý. Usnesení najedete v příloze.

více...

Kongres AIPS Europe 2015

Kongres evropské sekce AIPS se uskutečnil 11.-13. září 2015 v Minsku za přítomnosti delegátů z 28 zemí. Kromě průběžné agendy a velmi kvalitního představení hostitelského města a Běloruska byl nejzávažnějším bodem programu několikahodinový seminář věnovaný současné situaci podmínek práce profesionálních sportovních žurnalistů v Evropě, tendencím k omezování jejich profesních práv v některých zemích a především petici podané AIPS Europe ohledně této problematiky v loňském roce Evropské komisi jako relevantnímu orgánu Evropské unie.

více...

Titul v beachvolejbalu obhájili Seidl a Švec z MF Dnes

Mistry republiky v beachvolejbalu mezi novináři zůstali Jiří Seidl a Martin Švec z MF Dnes.

více...

Projekt na podporu medializace menších sportů

Klub sportovních novinářů sdružil prostředky svých partnerů a vytvořil fond na podporu medializace menších sportů. Nový projekt poskytne finanční a logistickou podporu pro účast zástupců médií s celostátním dosahem na vrcholných sportovních zahraničních akcích - mistrovství Evropy a mistrovství světa ve vybraných sportech.

více...

Jednání s tiskovými mluvčími fotbalových klubů

Klub sportovních novinářů a vedení jeho fotbalové sekce pravidelně jednají s FAČR a LFA o podmínkách pro práci na stadionech. Před novou sezonou jsme se sešli také s tiskovými mluvčími ligových klubů. Zápis ze schůzky sepsal kolega Karel Felt.

více...

Udrží David Lafata náskok z podzimu? Hlasujeme v anketě Zlatý míč

Až do 23. května můžou fotbaloví novináři hlasovat v jarní části ankety Zlatý míč České republiky. Každý žurnalista může sestavit pořadí jedenácti hráčů české národnosti, kteří podle jejich názoru byli na jaře 2015 nejlepší.

více...

AIPS vyhlásí nejlepší novináře, přihlásit se můžou i Češi

Sportovní žurnalisté budou mít své "Oscary". Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS letos poprvé zorganizuje Sport Media Pearl Awards. Slavnostní ceremoniál proběhne v prosinci v Abú Zabí.

více...

Lyžování v Rokytnici se vydařilo, vyhrál Trejbal

Rokytnice nad Jizerou (Semilsko) 24. března (ČTK) - Prkno si na nohách nechala, ale místo snowboardcrossové trati závodila dnes olympijská vítězka Eva Samková ve slalomových brankách. I když letos předčasně ukončila závodní sezonu, aby si psychicky odpočinula, na sníh nezanevřela. V Rokytnici nad Jizerou se dnes zúčastnila osmého ročníku exhibičního obřího slalomu RWE KSN Cupu.

více...

Jedeme závodit na lyžích do Rokytnice nad Jizerou!

Rokytnice nad Jizerou - Olympijská vítězka ze Soči ve snowboardcrossu Eva Samková, stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek nebo žokej Josef Váňa budou v úterý v Rokytnici nad Jizerou spolu soupeřit ve sjezdovém lyžování. Spolu s dalšími známými českými sportovci se zúčastní osmého ročníku RWE KSN Cupu, mistrovství republiky sportovních novinářů v obřím slalomu.

více...

Odešly legendy, zemřeli kolegové Karel Malina a František Černoch

V jediný den ztratila česká sportovní žurnalistika dvě legendy. V pátek 30. ledna zemřeli známý rozhlasový reportér Karel Malina a fotbalový novinář František Černoch.

více...

Sportovcem roku 2014 je tenistka Petra Kvitová

Praha - Sportovcem roku 2014 se stala tenistka Petra Kvitová. V historicky nejtěsnějším hlasování v anketě Klubu sportovních novinářů wimbledonská vítězka porazila o pouhých 10 bodů olympijskou šampionku ve snowboardcrossu Evu Samkovou. Ocenění získala podruhé v kariéře po roce 2011.
Třetí místo obsadila další zlatá medailistka ze Soči rychlobruslařka Martina Sáblíková. Nejlepším týmem jsou české tenistky, které i s Kvitovou vyhrály Fed Cup.

více...

Výbor KSN pozval na oběd zasloužilé členy i sportovní legendy

Výbor Klubu sportovních novinářů už popáté oslavil předvánoční čas obědem a příjemným posezením. Pozval své zasloužilé členy a seniory, ale také sportovní legendy. Pozvánku neodmítli zástupci fotbalových vicemistrů světa z roku 1962 ani wimbledonský vítěz Jan Kodeš.

více...

Králem podzimu je Lafata, vyhrál první část ankety Zlatý míč

Podzimní část 19. ročníku ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál David Lafata, který může přerušit pětileté kralování Petra Čecha.

více...

Volíme Sportovce roku 2014

Vybrali jsme elitní desítku. Tím volba ale nekončí. Rozhodování je na každém z nás. Začíná 2. kolo hlasování v anketě Sportovec roku 2014. V článku naleznete tiskovou zprávu k výsledkům prvního kola.

více...

Hlašte se o akreditace na OH 2016 do Ria

Píšící novináři a fotografové, kteří mají zájem o účast na olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiru, se mohou hlásit na Českém olympijském výboru. Uzávěrka závazných přihlášek je v pátek 31. října.

více...

Petr Čech převzal svůj devátý Zlatý míč

Brankář Petr Čech v úterý 7. října dodatečně převzal Zlatý míč za vítězství v anketě od Klubu sportovních novinářů pro nejlepšího fotbalistu sezony 2013-14. Výsledky byly zveřejněny už v květnu, ale Čech na slavnostním vyhlášení kvůli zranění chyběl.

více...

Desetiboj KSN vyhrál bývalý tyčkař Janáček, na Sletiště přišlo 700 dětí

Kladno - Patnáctý ročník desetiboje Klubu sportovních novinářů vyhrál při své premiéře bývalý špičkový český tyčkař Štěpán Janáček součtem 5130 bodů. Během náročné jednodenní soutěži vyrovnal rekord závodu ve skoku dalekém (619) a překonal, jak jinak, rekord ve skoku o tyči do dálky - 587 cm.

více...

Začiná novinářský hokej!

Vážení kolegové,

členům Klubu sportovních novinářů je opět k dispozici led haly HC Kobra v Praze 4 - Braníku na pravidelné hokejové čtvrtky od 8:45 do 9:45. Začíná se tento týden 25. září. Alespoň částečná výzbroj je podmínkou.

Bližší informace podá Jan Dvořák, tel.: 606 73 04 60.

Výbor KSN

více...

Valná hromada KSN bude ve středu 1. října 2014!

Vážení kolegové,

letošní nevolební valná hromada Klubu sportovních novinářů České republiky bude příští týden ve středu 1. října od 9:30 v budově Syndikátu novinářů České republiky na Senovážném náměstí 978/23 v Praze.

více...

Petr Čech získal už podeváté Zlatý míč

Devátý štítek se jménem Petr Čech přibude na trofej pro vítěze ankety Zlatý míč. Brankář londýnské Chelsea vyhrál novinářskou cenu pro nejlepšího českého fotbalistu už popáté v řadě a celkově podeváté.

více...

Kongres v Baku připomněl devadesát let od založení AIPS

Ázerbajdžánský kongres AIPS měl sice pořadové číslo 77, ale loni zvolené vedení ho koncipovalo především jako připomenutí devadesátiletého jubilea AIPS a také současného propojení vrcholné světové organizace sportovních novinářů a jejích představitelů s nejdůležitějšími orgány a federacemi soudobého sportovního světa.

více...

Vyhraje podeváté Petr Čech? Hlasujeme v anketě Zlatý míč

V týdnu od 12. do 18. května probíhá hlasování do jarní části ankety Zlatý míč České republiky o nejlepšího domácího fotbalistu. Členové Klubu sportovních novinářů referující o fotbale mají možnost sestavit své pořadí jedenácti hráčů české národnosti. Mohou vybírat z připravené nabídky zhruba osmdesáti jmen, nebo přidávat vlastní hráče.

více...

Zástupce KSN se zúčastnil další akce AIPS Young Reporters Programme

Fotbalový reportér Petr Šedivý z iDNES.cz / MF DNES se zúčastnil další akce AIPS Young Reporters Programme. Tentokrát s mladými novináři vyrazil do turecké Antalye na SportAccord Convention 2014.

více...

Lyžařskými šampiony Nekolná a Alföldi, exhibici osobností vyhrál Kraus

Novinářskými šampiony v obřím slalomu se v Harrachově stali Kateřina Nekolná z České televize a Tibor Alföldi z ČTK. Exhibiční závod osobností na lyžařském RWE KSN Cupu vyhrál skikrosař Tomáš Kraus.

více...

KSN nabízí sportovním organizacím "mediální konzultace"

Vzhledem k neustále se zvyšujícímu počtu sportovních novinářů a dynamicky se rozvíjející oblasti médií nabízí Klub sportovních novinářů jednotlivým sportovním organizacím tzv. "mediální konzultace". Jejich cílem je zefektivnění vzájemné spolupráce a vytvoření ideálních pracovních podmínek pro média.

více...

Dohodli jsme pravidla komunikace s fotbalovou reprezentací

Ve čtvrtek 6. března se v Pivnici Štupartská uskutečnila schůzka s trenérem české fotbalové reprezentace Pavlem Vrbou a zástupci PR oddělení FAČR Ondřejem Lípou a Martinem Gregorem. Akci pořádali společně KSN ČR, FAČR a partner fotbalu i fotbalových novinářů Gambrinus, za což mu patří dík.

více...

Překážkářka Zuzana Hejnová je Sportovkyní roku 2013

Atletka Zuzana Hejnová vyhrála 55. ročník novinářské ankety Sportovec roku 2013. Za mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek skončili oštěpař Vítězslav Veselý a tenista Tomáš Berdych. Mezi kolektivy vyhrál daviscupový tým českých tenistů.

více...

Zemřel trenér a novinář Pavel Petera

Dlouholetý šéfredaktor deníku Sport Pavel Petera zemřel v pondělí 23. prosince ve věku 71 let. Než nastoupil na novinářskou dráhu, byl úspěšným basketbalovým trenérem, který dovedl čs. reprezentaci ke třem medailím z evropských šampionátům.

více...

Zlatému míči po podzimu vládne brankář Čech

Podzimní část ankety Zlatý míč vyhrál Petr Čech, brankář fotbalistů Chelsea. Druhý je s nevelkým odstupem Tomáš Rosický z Arsenalu, třetí už s výraznou ztrátou Václav Kadlec z Frankfurtu nad Mohanem.

více...

Opustil nás František Steiner, legenda mezi novináři

Zemřel František Steiner, dlouholetý předseda sekce fotbalových novinářů, legenda našeho řemesla. Odešel v sobotu 14. prosince ve věku 88 let.

více...

KSN oslavil 90 let, pozval zástupce redakcí, jubilanty i legendy.

Na pětatřicet hostů se sešlo na tradičním předvánočním posezení spojeným s obědem, který letos v adventním čase už potřetí zorganizoval výbor Klubu sportovních novinářů (KSN). Tentokrát ale šlo o výjimečně setkání, kterým všichni za účasti sportovních legend oslavili 90 let od založení KSN.

více...

V anketě Zlatý míč hledáme nejlepšího fotbalistu podzimu

Bude z toho deváté vítězství Petra Čecha, nebo pozná anketa Zlatý míč nového šampiona? O tom se rozhoduje už v těchto dnech, fotbaloví novináři volí nejlepší hráče podzimu.

více...

Kolega Tomáš Pavlíček byl vybrán do týmu Young Reporters

Jen čtyři Evropané se mohli dostat do programu "Young Reporters" pro Olympijské hry mládeže 2014 (YOG) do čínského Nanjingu a česká žurnalistika zde bude mít svého zástupce. V obrovské konkurenci uspěl Tomáš Pavlíček z redakce iDNES.cz.

více...

Je známá desítka nominovaných na Sportovce roku 2013

Podle abecedního pořadí vybrali v 1. kole sportovní žurnalisté tenistu Tomáše Berdycha, vítěze Evropské ligy a brankáře Chelsea Petra Čecha, Hejnovou, mistra světa ve vodním slalomu Vavřince Hradilka, finalistu Stanleyova poháru Jaromíra Jágra, pátého muže celkového pořadí cyklistické Tour de France Romana Kreuzigera, rychlobruslařskou mistryni světa Martinu Sáblíkovou, biatlonistku Gabrielu Soukalovou, mistra světa ve veslování Ondřeje Synka a světového šampionátu v hodu oštěpem Vítězslava Veselého.

více...

Klub sportovních novinářů České republiky zmodernizoval, hlasujte ve Sportovci roku!

Nové internetové stránky, nové logo a aktivnější vystupování při vytváření podmínek pro práci členů. To jsou změny, které připravil výbor Klubu sportovních novinářů České republiky. Ten v letošní sezoně oslaví 90 let výročí své existence a kvůli tomu na 5. prosince připravuje setkání se svými dlouholetými členy, zástupci redakcí, jubilanty a také legendami, které vyhlásil v minulých letech při Sportovci roku.

více...

Předseda Pavlis byl zvolen jednomyslně, výbor má dva nováčky

Zdeněk Pavlis neměl ve volbě předsedy protikandidáta a ve volbě aklamací pro něho zvedli ruku všichni delegáti. Pod Pavlisovým vedením bude výbor pracovat už v sedmém dvouletém období, poprvé byl předsedou zvolen v roce 2001.

více...

Klučinová v exhibici porazila Dvořáka, Šebrleho i Špotákovou

Kladno - Sedmibojařka Eliška Klučinová prokázala, že je aktuálně nejlepší českou vícebojařkou a v zážijovém exhibičním souboji ve vrhu koulí v Kladně porazila Romana Šebrleho, Tomáše Dvořáka i Barboru Špotákovou. Byla nejlepší v součtu vrhů pravou rukou, levou rukou a otočkou. Druhý byl šéftrenér atletické reprezentace Dvořák, třetí místo obsadila Špotáková a pod stupni vítězů skončil Šebrle, který letos ukončil kariéru. Doprovodný čtrnáctý ročník desetiboje Klubu sportovních novinářů vyhrál posedmé Tibor Alföldi ze sportovní redakce ČTK, který se na trůn vrátil po pěti letech.

více...

Sportovcem roku 2012 byla Špotáková, nejlepším týmem se stali tenisté

Oštěpařka Barbora Špotáková byla vyhlášena Sportovcem roku 2012. Dvojnásobná olympijská vítězka se na trůn vrátila po čtyřech letech. V anketě Klubu sportovních novinářů dostala 1854 bodů a předstihla bikera Jaroslava Kulhavého (1672), rovněž olympijského vítěze. Třetí byla další vítězka z Londýna skifařka Miroslava Knapková (1547). Týmem roku jsou tenisté, kteří vyhráli po 32 letech Davisův pohár. Sportovec roku 2013 bude vyhlášen ve středu 18. prosince.

více...

Petr Čech poosmé vyhrál anketu Zlatý míč

Brankář Petr Čech získal už poosmé Zlatý míč, trofej pro nejlepšího českého fotbalistu. V sezoně 2012-13 vyhrál anketu Klubu sportovních novinářů před Davidem Lafatou a Vladimírem Daridou.

více...