Úvod > Aktuality>Novinky z klubu>Lyžařskými šampiony Nekolná a Alföldi, exhibici osobností vyhrál Kraus

Lyžařskými šampiony Nekolná a Alföldi, exhibici osobností vyhrál Kraus

Novinářskými šampiony v obřím slalomu se v Harrachově stali Kateřina Nekolná z České televize a Tibor Alföldi z ČTK. Exhibiční závod osobností na lyžařském RWE KSN Cupu vyhrál skikrosař Tomáš Kraus.

Tomáš KrausMistrovství ČR sportovních novinářů se jelo ve středu 26. března už posedmé. V hlavní kategorii bylo na startu 21 sporťáků, do exhibičního závodu osobností nastoupili mj. dvě dvojnásobné olympijské vítězky oštěpařka Barbora Špotáková a kajakářka Štěpánka Hilgertová, dále kanoista Stanislav Ježek, žokej Josef Váňa, skikrosař Tomáš Kraus, judista Lukáš Krpálek, tyčkař Jan Kudlička či běžec na lyžích Aleš Razým.

"Je to poprvé, co jsem od narození Janka na sjezdovkách, takže super, užívám si to," pochvalovala si Špotáková. O syna se během dne starala s přítelem Lukášem a po sjezdovce chodila s Jankem v batohu na zádech.

Dvojnásobný mistr světa Kraus týden před závodem oslavil čtyřicáté narozeniny a v Harrachově oblékl startovní dres se stejným číslem. "Hezky mi to počítač nalosoval," smál se při prezentaci skikrosař, který byl jednoznačně nejrychlejší. Druhého paraglidistu Tomáše Ledníka porazil ve dvoukolovém závodu o pět sekund.

Novinářský závod vyhrál Tibor Alföldi před trojblokem kolegů z České televize. O 1,19 vteřiny zaostal Jiří Hölzel, třetí skončila šampionka mezi ženami Kateřina Nekolná, čtvrté místo v celkovém pořadí zbylo na Jiřího Rejmana, šampiona z roku 2010.

Lyžovalo se za ideálních sněhových podmínek v příjemném jarním počasí. Ledník pozvané hosty vozil na tandemovém paradligu, proletěl se Váňa i Hilgertová, jen Špotáková raději dala přednost péči o syna. "Radši ne, když to vidím," zavrtěla hlavou. "Bylo to super, cítila jsem se velmi komfortně, pěkný zážitek," řekla Hilgertová, která bude v pětačtyřiceti letech i nadále pokračovat v kariéře. Stejně jako Kraus. "Takže dobrá příprava tady," usmál se bývalý mistr světa ve skikrosu.

Výsledky RWE KSN Cupu 2014, muži: 1. Alföldi (ČTK) 1:05,51, 2. Hölzel -1,19, 3. Rejman (oba ČT) -3,29. Ženy: 1. Nekolná (ČT) 1:08,80, 2. Šárka Sudová (Czech ski) -4,12, 3. Romana Barboříková (Metro) -32,79. Exhibice: 1. Kraus (skikros) 59,60, 2. Ledník (paragliding) -4,51, 3. Setunský (The North Face) -6,10.