Přeskočit na obsah
KSN > Aktuality > Druhá zpráva o stavu tiskových center. Jak se nám pracovalo na MS v hokeji

Druhá zpráva o stavu tiskových center. Jak se nám pracovalo na MS v hokeji

Tiskové středisko na MS v hokeji v Ostravě

Klub sportovních novinářů sleduje podmínky pro práci svých členů na velkých sportovnch akcích. V květnu jsme se zaměřili na mistrovství světa v hokeji, které hostila Praha a Ostrava. Z hlediska prostoru a technického zajištění (wifi) fungovala tisková střediska výborně, nepříjemné bylo dlouhé čekání v mixzónách, a to zejména po zápasech domácího týmu.

V pražské hale měli novináři k dispozici hned dvě tisková střediska, ve kterých bylo dost prostoru i výborný přístup na internet. Novináři to měli relativně blízko do hlediště, kde byl dostatek vyhrazených sedadel, i do mixzóny. Občas trochu problematický při neustále zaplněném hledišti byl pohyb po chodbách mezi fanoušky, ale nic nepřekonatelného.

V mixzóně už to bylo o poznání horší. Především čekání na jednoho z klíčových respondentů – hlavního kouče Radima Rulíka – se nejednou protáhlo na více než hodinu po skončení utkání. I proto, že musel nejprve absolvovat kolečko před kamerami, takže když měl pak u píšících třeba pátou zastávku, bylo zjevné, že už je to pro něho příliš.

S příchodem nové tiskové mluvčí na svaz se navíc zdálo, že se komunikace a spolupráce obou stran přes „posílení kádru“ spíše zhoršila, než když spojku mezi týmem a médii zajišťoval jen Ondřej Kalát.

Tradičně velkou překážkou bylo nezajištěné parkování. Vyblokovat třeba alespoň jedno parkovací místo na redakci z domácích médií by bylo fajn. Když člověk odcházel dlouho po půlnoci, jen těžko hledal možnosti s využitím MHD.

Poděkování zaslouží trpělivý personál v tiskovém středisku, který nejednou přetáhl vypsanou otevírací dobu a umožnil tak dokončit rozdělanou práci.

Také v Ostravě byl servis pro média na výborné úrovni. Tiskové středisko bylo umístěné v atletické hale přiléhající k Ostravar aréně. Bylo opravdu nadstandardně prostorné a nabízelo spoustu míst. Odpadla tak nutnost rezervace. Každá pozice byla s přístupem k elektrické zásuvce, wi-fi připojení bez problémů. Otevřeno bylo každý den od 8:00 a zavíralo 2 hodiny po skončení posledního zápasu dne.

Několikrát denně byla zajištěna doprava autobusy k hotelům. Nechyběly skříňky pro fotografy. Po obvodu střediska byly umístěny velké obrazovky vysílající přímé přenosy z obou dějišť šampionátu.

K dispozici bylo po celý den pestré občerstvení – káva, čaj, voda (chlazená i nechlazená), sušenky, oplatky a rovněž velmi pestrá nabídka čerstvého ovoce. Součástí tiskového střediska byla restaurace/bistro, které za rozumnou cenu (cca 160 kč) nabízelo 2x denně výběr ze dvou teplých jídel. V nabídce byly i saláty, panini či dezerty, vše za běžné ceny.

DÁLE ČTĚTE: Zpráva o stavu tiskových center na cyklokrosu a biatlonu