Úvod > Aktuality

Aktuality

Souček suverénně ovládl podzimní část ankety Zlatý míč

Záložník Tomáš Souček má nakročeno k obhajobě vítězství ve Zlatém míči pro nejlepšího českého fotbalistu sezony. Středopolař anglického West Hamu suverénně ovládl podzimní část 25. ročníku ankety Klubu sportovních novinářů se ziskem 738 bodů a před druhým obráncem Vladimírem Coufalem, který je v londýnském celku jeho klubovým spoluhráčem, má výrazný náskok 256 bodů. Třetí skončil útočník Leverkusenu Patrik Schick. Celkový vítěz Zlatého míče bude znám po sezoně po sečtení hlasů za podzim a jaro.

více...

Zemřel Pavel Vitouš, bývalý předseda Klubu sportovních novinářů

V první den roku 2021 zemřel po dlouhé a vážné nemoci náš bývalý kolega Pavel Vitouš. Někdejší redaktor Mladé fronty a zpravodaj francouzského listu L'Équipe byl v letech 1990-92 předsedou Klubu sportovních novinářů. Pavel býval reprezentantem v atletice, které se později věnoval i ve své novinářské profesi. Mezi sporťáky byl také uznávaným odborníkem na tenis.

více...

Anketu Sportovec roku 2020 vyhrál hokejista Pastrňák a biatlonová štafeta

Sportovcem roku 2020 byl v anketě Klubu sportovních novinářů zvolen hokejista David Pastrňák. Nejlepší střelec základní části NHL zvítězil před Ester Ledeckou a Martinou Sáblíkovou. Kolektivem roku je biatlonová štafeta, do síně slávy vstoupil bývalý fotbalista Antonín Panenka.

více...

Odstartovala podzimní volba v anketě Zlatý míč

Vážení kolegové, fotbaloví novináři, na webových stránkách Klubu sportovních novinářů www.ksn.cz odstartovalo hlasování v podzimní části ankety Zlatý míč 2020/2021. Volit můžete po přihlášení do osobního profilu - odkaz na stránku s hlasováním "Zlatý míč" najdete v levé svislé navigaci.

více...

Anketa Sportovec roku 2020 jde do druhého kola. Čekáme na vaše hlasy

Mistryně světa, dva evropští šampioni, ale také čtyři zástupci kolektivních sportů. Nominace deseti nejlepších osobností v 62. ročníku ankety Sportovec roku je velmi pestrá, a teď je na čase z ní vybrat vítěze. Právě odstartovalo hlasování ve druhém kole, zapojit se mohou všichni členové Klubu sportovních novinářů.

více...

Sportovec roku se bude vyhlašovat i letos. Hlasování právě odstartovalo

Tradiční anketa Sportovec roku se nezastaví ani v roce, který zásadně ovlivnila celosvětová epidemie nemoci covid-19. Sportovní novináři právě nyní zahájili dvoukolový volební proces, ze kterého vzejde už 62. vítěz nejstarší české sportovní ankety.

více...

Valná hromada KSN plánovaná na 3. listopadu se odkládá

Vážení kolegové, vážené kolegyně, valná hromada Klubu sportovních novinářů, která byla svolaná na 3. listopadu 2020, musela být z důvodu nejisté epidemiologické situace odložena na neurčito. O nově zvoleném temínu vás budeme včas informovat.

více...

Posílejte žádosti o akreditace na ZOH 2022

Vážení kolegové, uporozňujeme, že Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil akreditační proces pro píšící novináře a fotografy na zimní olympijské hry v Pekingu, které proběhnou od 4. do 20. února 2022. Akreditace tohoto typu bude pro české novináře stejně jako v minulosti distribuovat Český olympijský výbor. Žádosti posílejte nejpozději do středy 30. září 2020.

více...

Kanonýři Musa a Kozák převzali ceny od KSN

Klub sportovních novinářů od roku 1993 tradičně vyhlašuje a předává cenu pro nejlepší střelce fotbalové ligy. V ročníku 2019-20 se o vítězství podělili shodným počtem 14 branek Petar Musa (Liberec/Slavia) a Libor Kozák.

více...

Záložník Souček poprvé vyhrál anketu Zlatý míč ČR o fotbalistu sezony

Záložník Tomáš Souček poprvé v kariéře vyhrál novinářskou anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu sezony. Pětadvacetiletý středopolař anglického West Hamu ve 24. ročníku jasně ovládl jarní i podzimní část hlasování a s velkým náskokem 391 bodů porazil druhého obhájce trofeje brankáře Tomáše Vaclíka ze Sevilly. Třetí místo obsadil další gólman Ondřej Kolář z mistrovské Slavie Praha. Výsledky ankety dnes byly slavnostně vyhlášeny v Praze.

více...

Zemřel Zdeněk Šálek, legenda sportovní žurnalistiky

Ve věku nedožitých 89 let zemřel v sobotu 1. srpna v Praze Zdeněk Šálek, jedna z legend české sportovní žurnalistiky. Svou novinářskou dráhu začínal v Pionýrských novinách, poté dlouhá léta pracoval jako sportovní redaktor časopisu Mladý svět, později působil a publikoval v Československém sportu.

více...

Cyklistický seminář má nový termín: 30. a 31. července

Klub sportovních novinářů zve všechny zájemce o cyklistiku na třetí seminář spojený s vyjížďkami na kole. Z dubna odložená akce se uskuteční 30. a 31. července na Křivoklátsku.

více...

Předseda KSN Zdeněk Pavlis dostal Cenu dr. Václava Jíry. Blahopřejeme!

Dlouholetý šéf našeho klubu, novinář a publicista Zdeněk Pavlis, byl oceněn nejvyšším fotbalovým vyznamenáním Cenou dr. Václava Jíry. Vedle předsedy KSN získali hlavní ceny za rok 2019 trenéři Milan Máčala a František Plass.

více...

V soutěži Sportovní fotografie roku už podruhé zvítězil Michal Červený

Sportovní fotografií roku 2019 se stal černobílý snímek ze závodu horských kol od volného fotografa Michala Červeného. Zajímavá kompozice vznikla krátce po startu Světového poháru v Andoře, kde se početné závodní pole ztrácelo ve zvířeném prachu.

více...

Slávista Souček má nakročeno k premiérovému zisku Zlatého míče

Záložník Tomáš Souček má nakročeno k premiérovému vítězství ve Zlatém míči pro nejlepšího českého fotbalistu sezony. Slávistický středopolař ovládl podzimní část 24. ročníku ankety Klubu sportovních novinářů se ziskem 784 bodů a před druhým brankářem Tomášem Vaclíkem ze Sevilly drží výrazný náskok 181 bodů. Třetí je Součkův klubový spoluhráč a další gólman Ondřej Kolář. Celkový vítěz Zlatého míče bude znám po sezoně po sečtení hlasů za podzim a jaro.

více...

AKTUALIZOVÁNO: Pravidla pro práci novinářů na fotbalové lize

Po všeobecném uvolnění protikoronavirových opatření vydala Ligová fotbalová asociace novou verzi manuálu pro práci novinářů na fotbalových stadionech. Rozšiřuje se počet píšících novinářů a fotografů, ale zatím stále nebyla vyslyšena žádost Klubu sportovních novinářů na otevření tiskových středisek.

více...

Pravidla pro práci novinářů na stadionech po restartu fotbalové ligy

Fotbalové profesionální soutěže znovu startují za přísných bezpečnostních opatřeních a s řadou výrazných omezení. Úpravy budou mít zásadní vliv i na práci novinářů. Ligová fotbalová asociace předložila Klubu sportovních novinářů manuál, který upravuje práci píšících novinářů, rozhlasových reportérů, fotografů a pracovníků klubových médií. Celkový počet těchto osob byl pro první ligu stanoven na osmnáct.

více...

Velvyslanectví zve sportovní novinářky na mezinárodní kongres do USA

Americké velvyslanectví hledá sportovní novinářku na mezinárodní kongres s tématem: "Posílení postavení žen prostřednictvím sportovní žurnalistiky". Setkání v rámci programu IVLP (International Visitor Leadership Program) proběhne příští rok na podzim v USA. Zájemkyně z řad členů KSN se mohou hlásit na adresu vybor@ksn.cz do pátku 15. května.

více...

Kongres ozdobený českým vítězstvím v celosvětové konkurenci

Začátkem února proběhl už 83. kongres Mezinárodní organizace sportovních novinářů (AIPS) v Budapešti. Náš klub tradičně zastupovali Zdeněk Pavlis a Vladimír Drbohlav, českou účast však tentokrát ještě oživil fotograf Roman Vondrouš, který v rámci kongresu převzal významné ocenění za vítězství ve světové soutěži.

více...

Novinářské závody na lyžích byly zrušeny

Třináctý ročník mistrovství České republiky sportovních novinářů v obřím slalomu, který se měl uskutečnit ve čtvrtek 26. března v Harrachově, byl ze z důvodu koronavirové epidemie zrušen.

více...

Krpálek porazil i Harryho Pottera. Sportovce roku vidělo půl milionu diváků

Vyhlášení ankety Sportovec roku 2019 sledovalo v přímém přenosu České televize 584 tisíc diváků. V pátek 20. prosince to byl druhý nejsledovanější televizní pořad. Úspěšnější byla jen pohádka Láska rohatá, kterou ČT vysílala před sportovním ceremoniálem.

více...

Sportovcem roku se podruhé stal judista Lukáš Krpálek

Anketu Sportovec roku podruhé v kariéře vyhrál judista Lukáš Krpálek. Mistr světa porazil v novinářském hlasování basketbalistu Satoranského, hokejistu Pastrňáka i rychlobruslařku Sáblíkovou. Kolektivem roku byl vyhlášen reprezentační tým basketbalistů, do síně slávy vstoupil bývalý cyklista Jiří Daler.

více...

Volba Sportovce roku pokročila do 2. kola

Právě bylo zahájeno hlasování ve druhém kole ankety Sportovec roku! Vybíráme z užší nominace, kterou určily vaše hlasy v prvním kole. V nominaci je deset sportovců v kategorii jednotlivců a tři sportovní kolektivy. Do prvního kola se vás zapojil vysoký počet 210 hlasujících a těšíme se na hojnou účast i ve druhé volbě. Na odeslání svých hlasů máte tentokrát méně času, uzávěrka je už ve čtvrtek 5. prosince v poledne!

více...

Výbor KSN má dva nováčky, složení komisí se nezměnilo

Už v desátém volebním období v řadě povede Klub sportovních novinářů Zdeněk Pavlis. Na konci svého nynějšího mandátu završí ve vrcholné funkci už dvacátý rok! I to je výsledek volební valné hromady, která ve čtvrtek 7. listopadu určila další směřování našeho klubu.

více...

Hlasujte ve Sportovci roku! Začíná 61. ročník ankety KSN

Hlasování v prvním kole tradiční ankety Sportovec roku bylo právě zahájeno. Vyzýváme všechny členy Klubu sportovních novinářů, aby se zapojili do prvního kola nejstarší české sportovní ankety. Uzávěrka prvního kola je ve čtvrtek 28. listopadu ve 12 hodin.

více...

Valná hromada proběhne ve čtvrtek 7. listopadu

Výbor Klubu sportovních novinářů ČR zve všechny členy na Valnou hromadu KSN, která proběhne 7. listopadu od 9.30 hodin ve velké zasedací síni v přízemí Syndikátu novinářů, Senovážné nám. 978/23, 110 00 Praha 1. V případě, že se v 9.30 nesejde nadpoloviční většina členů KSN a valná hromada nebude usnášeníschopná, uskuteční se tamtéž v 10.00 nová Valná hromada.

více...

Odstartovala výměna členských legitimací KSN

Vážení kolegové, ve středu 2. října začala výměna členských legitimací KSN ČR na období let 2020 až 2021. Na webových stránkách www.ksn.cz je od tohoto dne aktivní formulář, na němž mohou všichni stávající členové KSN požádat o prodloužení členství na další dva roky, noví zájemci pak vyplnit formulář a o členství v KSN ČR požádat.

více...

Sportovní aktivity pro členy KSN

Vážení kolegové, upozorňujeme na to, že se rozběhly pravidelné sportovní aktivity pro členy KSN. Takže se můžete zapojit!

více...

Tradici novinářských desetibojů zakončí happening v Houštce

Vážení kolegové, přijměte pozvání na závěrečný dvacátý ročník novinářského desetiboje, který ponese jméno Chance KSN Cup 2019 a bude se konat jako happening v pátek 20. září na stadionu Emila Zátopka v Houštce u Staré Boleslavi.

více...

Závěr etické komise KSN k podnětu FAČR vůči S. Hrabětovi

Etická komise se zabývala podnětem, který podal a následně doplnil jménem FAČR jeho tiskový mluvčí. Podnět se týkal celkem pěti různých článků portálu Týden autora S. Hraběte.

více...

Odešli tři naši kolegové: Cába, Fryc a Mertha

Během letních prázdnin opustili naše řady tři kolegové sportovní novináři. Dlouholetý člen Klubu sportovních novinářů Radovan Cába zemřel v nedožitých 67 letech v sobotu 20. července. Na začátku srpna pak odešli Jiří Fryc a Miodrag Mertha.

více...

KSN připravuje cestu na MS v rychlostní kanoistice

Klub sportovních novinářů připravuje v rámci projektu medializace menších sportů cestu na světový šampionát v rychlostní kanoistice v Szegedu v termínu od 20. do 25. srpna. Akce se koná ve spolupráci s Českým svazem kanoistiky.

více...

Pochod Oty Pavla bez pochodujících novinářů

Za tradiční podpory a spolupráce Klubu sportovních novinářů se i letos konal 36. ročník turistického pochodu Oty Pavla v Branově na Rakovnicku. Navzdory dešťové slotě a nepřízni počasí se vydalo poznávat kraj kolem Berounky, o němž ve svých povídkách tak neopakovatelně psal novinář a spisovatel Ota Pavel, celkem 765 turistů všech věkových kategorií z tuzemska i Německa. Jen žádný pochodující novinář se mezi nimi žel tentokrát neobjevil.

více...

Šampiony v plážovém volejbalu jsou manželé Rejmanovi

Novinářskými mistry republiky v plážovém volejbalu jsou po čtyřech letech znovu Lenka a Jiří Rejmanovi. "Veřejnoprávní" manželský pár (ČTK/ČT) ve finále turnaje v pražském areálu na Ládví zdolal Jiřího Nechutného a Radomíra Nováka z ČTK 15:13.

více...

Vláda brankářů pokračuje, Zlatý míč získal Vaclík

Brankář Tomáš Vaclík poprvé v kariéře ovládl novinářskou anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu sezony. Třicetiletý gólman španělské Sevilly získal ve 23. ročníku 977 bodů a udržel vedení po podzimní části.

více...

Turnaj v plážovém volejbalu bude už v červnu

Tradiční mistrovství ČR sportovních novinářů v plážovém volejbalu se letos uskuteční už 19. června! Zveme všechny sportovce.

více...

KSN připravuje cestu na MS v judu

Klub sportovních novinářů připravuje v rámci projektu medializace menších sportů cestu na světový šampionát v judu, který se koná od 25. do 31. srpna v Tokiu. Na šampionátu by měl olympijský vítěz Lukáš Krpálek poprvé v kariéře bojovat o medaile v těžké váze.

více...

Maďarští kolegové oslavili 110. výročí své organizace sportovních novinářů

Tradice maďarského sportu je opravdu jedinečná a stejně tak se s ní pojí i tradice maďarské sportovní žurnalistiky. První sportovní referáty jsou v tehdejších Uhrách datovány už od roku 1867, nejrůznější sportovní dění a informace o něm měly vždy silnou čtenářskou odezvu, a tak už na jaře 1909 se různé zájmové kroužky a sdružení organizačně propojily do nově ustaveného Magyar Sport Hirlapirók Szindikatusa.

více...

Akreditační systém na domácí utkání fotbalové reprezentace

Za účasti zástupců tiskového oddělení FAČR (B. Holubová a P. Šedivý) se výbor KSN zabýval přidělováním akreditací na přátelské fotbalové utkání ČR - Brazílie, včetně situace dvou členů KSN S. Hraběho a P. Procházky, jimž nebyly akreditace přiděleny. Zároveň jednal i o kvalifikačních zápasech o EURO 2020, při nichž dojde v případě střetnutí s Anglií a Bulharskem s největší pravděpodobností k podobnému enormnímu zájmu o akreditace.

více...

Poděkování fotografům za účast v soutěži

Vážení kolegové, ještě bych se rád krátce vrátil k poslednímu ročníku soutěže Sportovní fotografie roku 2018. Všem zúčastněným děkuji za aktivitu, myslím, že oproti předchozímu ročníku soutěž získala na vážnosti a důvěře.

více...

Uhájí Vaclík první místo? Hlasujte v anketě Zlatý míč

Na stránkách Klubu sportovních novinářů odstartovalo hlasování v jarní části ankety Zlatý míč České republiky 2018-19. Fotbaloví novináři můžou sestavit pořadí jedenácti hráčů české národnosti, kteří podle jejich názoru byli na jaře 2019 nejlepší. Uzávěrka je v neděli 26. května o půlnoci.

více...

Jiří Rejman novinářským šampionem v lyžování

Televizní komentátor Jiří Rejman z ČT byl nejrychlejší v obřím slalomu na tradičním novinářském šampionátu. Titul mistra České republiky získal znovu po třech letech. Loňský vítěz Zdeněk Janda skončil tentokrát druhý. Třetí místo obsadila nejlepší z žen Kateřina Nekolná.

více...

Zveme na cyklistický seminář KSN

Klub sportovních novinářů zve všechny zájemce o cyklistiku na seminář spojený s vyjížďkami na kole. Akce se uskuteční 9. a 10. května ve Šlovicích na Rakovnicku.

více...

Novinářské závody na lyžích se jedou 1. dubna

Vážení kolegové, zveme vás na 12. ročník mistrovství České republiky sportovních novinářů v obřím slalomu, které se uskuteční v pondělí 1. dubna v Harrachově.

více...

V soutěži Sportovní fotografie roku zvítězil Lukáš Bíba

Sportovní fotografií roku 2018 se stal snímek lezce Adama Ondry od fotografa Lukáše Bíby z vydavatelství Economia. Okamžik zklamání po neúspěšném pokusu zachytil 36letý autor během mistrovství světa v rakouském Innsbrucku.

více...

Tisková konference o problematice dopingu

Vážení kolegové, Klub sportovních novinářů ve spolupráci s Antidopingovým výborem ČR pořádají opět tiskovou konferenci věnovanou aktuální situaci v boji proti dopingu. Srdečně vás zveme v úterý 19. března od 11 hodin do salonku Restaurantu Clubu MAT, 2.patro, Karlovo náměstí 19, Praha 2.

více...

Ledecká vyhrála anketu AIPS o nejlepší evropskou sportovkyni roku

Dvojnásobná olympijská šampionka Ester Ledecká se postarala o třetí české resp. československé vítězství v anketě o nejlepšího sportovce a sportovkyni Evropy.

více...

Kongres v sídle olympismu s premiérou vyhlášení laureátů nové soutěže

Dlouholetý prezident AIPS Gianni Merlo snil řadu let o pořádání kongresu AIPS v Lausanne. Ve městě, které je už od dob Coubertinových sídlem MOV, do něhož se v posledních letech přestěhovala řada nejprestižnějších světových sportovních federací a které se také stalo statutárním sídlem AIPS.

více...

K vítězství v anketě Zlatý míč vykročil Tomáš Vaclík

Podzimní část ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu v sezoně 2018/2019 vyhrál brankář Tomáš Vaclík. Se suverénním náskokem má nakročeno ke svému premiérovému triumfu. Po polovině soutěže vede před obráncem Pavlem Kadeřábkem a záložníkem Bořkem Dočkalem.

více...

Anketu Sportovec roku 2018 vyhrála s rekordním náskokem Ledecká

Titul Sportovec roku 2018 získala Ester Ledecká, dvojnásobná olympijská vítězka, která své zlaté medaile získala ve dvou rozdílných disciplínách, na lyžích i snowboardu. Vyhrála s rekordním náskokem 759 bodů, s takovou převahou v šedesátileté historii ankety nikdo nezvítězil. K rozdílu přispěla i rekordní účast, do hlasování se zapojilo 244 členů Klubu sportovních novinářů.

více...

Začalo hlasování v podzimní části Zlatého míče

Fotbaloví novináři začali hlasovat v podzimní části ankety Zlatý míč. Vítězství z minulého ročníku obhajuje brankář Petr Čech, který je rekordmanem v počtu vítězství.

více...

Vyhlašujeme soutěž Sportovní fotografie roku 2018

Klub sportovních novinářů po úspěšné obnovené premiéře z loňského roku vyhlašuje další ročník soutěžní přehlídky Sportovní fotografie roku. Fotoreportéři mohou své práce za rok 2018 posílat do soutěže až do 3. ledna 2019.

více...

Cyklistický seminář KSN 2018

Ve dnech 18.-19. října proběhl v Roztokách u Křivoklátu pro členy Klubu sportovních novinářů cyklistický seminář.

více...

Valná hromada potvrdila Davida Švába za člena výboru

Řádná valná hromada Klubu sportovních novinářů proběhla 18. října 2018 v Praze. Sněm v tomto roce sice nebyl volební, přesto se na něm rokovalo o složení výboru KSN. Plénum schválilo, že místo Jana Suchana, který z rodinných důvodů rezignoval na činnost ve výboru KSN, byl kooptován David Šváb z ČTK.

více...

Volíme Sportovce roku 2018. Hlasujte ve druhém kole

Sportovní novináři hlasují ve druhém kole ankety Sportovec roku! Vybíráme z užší nominace, kterou určily vaše hlasy v prvním kole. V nominaci je deset sportovců v kategorii jednotlivců a tři sportovní kolektivy.

více...

Etická komise KSN uzavřela šetření o konfliktu zájmů, apeluje na šíření osvěty

Etická komise se na dvou podzimních jednáních zabývala celkem třemi různými podněty, které obdržela. Dva podněty uzavřela vydáním závěrečných zpráv, s jejichž zněním se můžete seznámit na stránce zpráv etické komise.

více...

Novinářské akreditace na OH 2020 v Tokiu

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahajuje akreditační proces pro píšící novináře a fotografy na Hry XXXII. olympiády, které proběhnou od 24. července do 9. srpna 2020 v Tokiu. Akreditace tohoto typu bude pro české novináře stejně jako v minulosti distribuovat Český olympijský výbor ve spolupráci s výborem Klubu sportovních novinářů.

více...

Pojďte si zahrát basketbal

V rámci sportovní činnosti pro členy KSN je možnost si zahrát basketbal. A to každé úterý (mimo svátky) od 9 do 10 hodin v dorostovém sálu Sokol Královské Vinohrady (Polská 2400/1a, 120 00 Praha 2 - Vinohrady). Kontaktní osoba: David Šváb z ČTK, mail: svab@ctk.cz, 602 532 624.

více...

Pozvánka na valnou hromadu KSN

Výbor KSN zve členy Klubu sportovních novinářů ČR na nevolební Valnou hromadu KSN ČR, která se bude konat ve čtvrtek 18. října v 9.30 v budově Syndikátu novinářů v Praze 1, Senovážné náměstí 978/23, III. patro.

více...

Cyklistický seminář pro sportovní novináře

Klub sportovních novinářů zve všechny cyklistické nadšence na seminář spojený s vyjížďkami na kolech. Akce proběhne 18. - 19. října na Křivoklátsku.

více...

Hlasujte v anketě Největší momenty českého sportu

Česká unie sportu požádala Klub sportovních novinářů o spolupráci na projektu Největší momenty českého sportu. Naši členové byli přizváni do akademie, která vybírá největší okamžiky jednotlivých dekád uplynulých 100 let. Podrobnosti najdete v přiloženém dopise předsedy České unie sportu Miroslava Jansty.

více...

Pozvánka na mistrovství ČR novinářů v triatlonu

Dovolujeme si Vás pozvat na mistrovství České republiky sportovních novinářů, které se pod záštitou KSN ČR uskuteční v sobotu 1. září 2018 v rámci akce CITY TRIATHLON Karlovy Vary.

více...

Plážový volejbal má nové mistry

Titul mistrů republiky v plážovém volejbalu novinářů získala letos dvojice Rudolf Černík (Aktuálně.cz) a Jaroslav Beránek (iDNES.cz). Ve finálovém utkání porazili pár Michala Hergetová - Jiří Smetana z České televize.

více...

Příležitost pro sportující novináře: desetiboj a plážový volejbal

Na konci léta proběhnou dvě tradiční soutěže pro sportovní novináře. V pátek 17. srpna se odehraje mistrovství ČR sportovních novinářů v plážovém volejbalu v areálu Beachklubu Ládví v Praze. Tradiční atletický desetiboj se bude konat v pátek 21. září na atletickém stadionu ve Slaném.

více...

81. kongres AIPS Brusel (7-11/05/18)

Delegáti Klubu sportovních novinářů ČR Zdeněk Pavlis a Vladimír Drbohlav se zúčastnili 81. kongresu Mezinárodní organizace sportovních novinářů (AIPS) od 7. do 11. května 2018 v Bruselu.

více...

Aktivity pro členy: basketbal a golf

V rámci sportovní činnosti pro členy KSN je možnost si zahrát basketbal. A to každý pátek od 13 do 14 hodin na Folimance. Zatím do konce června, potom se bude řešit možnost výhodnějšího času na další období. Kontaktní osoba: David Šváb z ČTK, mail: svab@ctk.cz
Jsou k dispozici i vouchery na golf v Hodkovičkách. Zájemci mohou kontaktovat Radka Smekala z ČTK – mail: smekal@ctk.cz

více...

Petr Čech uhájil vedení z podzimu a podvanácté vyhrál Zlatý míč

Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu v sezoně 2017/2018 znovu vyhrál Petr Čech. Druhý skončil Antonín Barák, třetí byl Pavel Kadeřábek. Šestatřicetiletý brankář Čech ovládl anketu celkově podvanácté, čímž opět posunul vlastní rekord - Pavel Nedvěd má o šest triumfů méně.

více...

Etická komise zve na diskusi o konfliktu zájmů ve sportovní žurnalistice

Etická komise KSN zve na veřejné jednání o konfliktu zájmů, které proběhne v pátek 8. června v 10 hodin v budově Syndikátu novinářů na Senovážném náměstí.

více...

Začala jarní volba v anketě Zlatý míč

Vážení kolegové, až do 20. května můžete hlasovat v jarní části ankety Zlatý míč České republiky 2017-18. Fotbaloví novináři můžou sestavit pořadí jedenácti hráčů české národnosti, kteří podle jejich názoru byli na jaře 2018 nejlepší. Hlasování probíhá už tradičně prostřednictvím internetového formuláře po přihlášení do vlastního profilu na stránkách www.KSN.cz. Odkaz na stránku s hlasováním "Zlatý míč" najdete v levé svislé navigaci pod odkazy "Můj profil" a "Sportovec roku".

více...

KSN připravuje cestu na ME šesti sportů do Glasgow

Klub sportovních novinářů připravuje v rámci projektu medializace menších sportů cestu na evropský šampionát v Glasgow, kde se bude o v srpnu bojovat o tituly v plavání, cyklistice, triatlonu, golfu, veslování a gymnastice.

více...

Výstava Sportovní fotografie roku prodloužena do 9. března

Výstava nejlepších sportovních fotografií loňského roku na Staroměstské radnici v Praze byla pro velký zájem prodloužena až do 9. března. Podle plánu však už skončily obě divácké soutěže. Návštěvníci svými hlasy zvolili vítěze v kategoriích Sport v Praze a Sport a volný čas.

více...

Sportovní fotografie je zpět! Vítězem je Michal Červený

Sportovní fotografií roku 2017 se stal snímek Cape Epic od volného fotografa Michala Červeného. Originální souhru cyklistů a jejich dominantních stínů pořídil 31letý autor při etapovém závodě horských kol v Jižní Africe. „Fotografie v sobě snoubí neobvyklý pohled, výrazné grafické řešení a zároveň silný sportovní okamžik,“ ocenil předseda poroty docent Filip Láb, proděkan FSV UK.

více...

Gabriela Koukalová se stala Sportovkyní roku 2017

Titul Sportovec roku 2017 získala Gabriela Koukalová, mistryně světa a vítězka dvou disciplín Světového poháru v biatlonu. Novou královnu českého sportu korunoval předseda Klubu sportovních novinářů Zdeněk Pavlis společně s Jozefem Pribilincem, olympijským vítězem a dvojnásobným držitelem ocenění Sportovec roku. Kolektivem roku je česká reprezentace v malém fotbalu.

více...

Sportovní fotografie roku se vrací! KSN obnoví tradiční soutěž

Historie soutěžních výstav se začala psát v roce 1971, ale naposledy jsme oslavovali vítěze před šestnácti lety. Teď se novinářská soutěž vrací. Klub sportovních novinářů vyhlašuje pro rok 2017 obnovenou premiéru soutěžní přehlídky Sportovní fotografie roku.

více...

Podzimní část ankety Zlatý míč ovládl Petr Čech

Podzimní část ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál Petr Čech z Arsenalu, který se tak přiblížil svému dvanáctému celkovému triumfu. Po polovině soutěže vede před druhým Michaelem Krmenčíkem z Viktorie Plzeň a třetím Antonínem Barákem z Udinese.

více...

KSN připravuje cestu na SP bobistů v Altenbergu

Klub sportovních novinářů připravuje v rámci projektu medializace menších sportů cestu na závody Světového poháru v německém Altenbergu. Pro český bobový tým se jedná o jeden z posledních kvalifikačních závodů na olympijské hry.

více...

Sportovec roku jde do finále. Hlasujeme ve druhém kole

První kolo zúžilo výběr nejlepších sportovců na deset jednotlivců a tři kolektivy. Anketa Sportovec roku 2017 jde do finále, odstartovalo hlasování ve druhém kole, zapojit se můžete do čtvrtka 7. prosince, kdy je v poledne uzávěrka. Hlasujte jako tradičně ve svém osobním profilu na stránkách www.ksn.cz.

více...

Výbor KSN bude pracovat ve stejném složení i v dalších dvou letech

Už do devátého volebního období povede Klub sportovních novinářů ČR jako předseda Zdeněk Pavlis z webu sport.cz. Jednomyslnou volbou o tom rozhodla v úterý 10. října valná hromada. Pro příští dva roky zůstává v čele klubu i stejný výbor: valná hromada prodloužila mandát všem jeho členům.

více...

Mimořádná valná hromada bude v úterý 10. října

Vážení kolegové, výbor Klubu sportovních novinářů svolává na úterý 10. října na 9.00 hodin mimořádnou valnou hromadu. Na programu budou i volby předsedy, výboru a členů komisí. Vyzýváme proto členy, aby do pátku 6. října do 12 hodin posílali na adresu vybor@ksn.cz své nominace.

více...

Osmdesátý kongres AIPS proběhl ve znamení voleb a olympijských příprav

Jubilejní osmdesátý kongres AIPS hostili od osmého do třináctého května korejští kolegové. Jednání začínalo v Soulu a poté se účastníci přesunuli na východ poloostrova do Pchjongčchangu a Kangnungu, kde měli možnost seznámit se tři čtvrtě roku před zahájením ZOH se stavem příprav a některými z olympijských sportovišť.

více...

Blíží se volební valná hromada, navrhujte své kandidáty

Vážení kolegové, výbor Klubu sportovních novinářů vás zve na výroční valnou hromadu. Úřední termín byl stanoven na úterý 26. září v 9.00. Pokud se nesejde nadpoloviční většina členů, budeme nuceni svolat novou valnou hromadu, a to podle nové legislativy nejdříve za 14 dní. Počítejte tedy i s datem 10. října.

více...

Přihlašte se na novinářský desetiboj

Vážení kolegové, 18. ročník desetiboje Klubu sportovních novinářů spojený už poosmé s Atletikou pro děti se bude letos konat v pátek 22. září nově na stadionu ve Slaném. Účast při doprovodné dětské akci přislíbila mimo jiné také mistryně světa z Londýna oštěpařka Barbora Špotáková. Přihlášky přijímá Tibor Alföldi na e-mailové adrese: alfoldi@olympic.cz. Lze si objednat i nocleh. Uzávěrka přihlášek je v pátek 15. září.Výbor KSN

více...

79. kongres AIPS - Katar 2016

Světový kongres Mezinárodní organizace sportovních novinářů (AIPS) pro rok 2016 hostilo od 7. do 11. Února katarské Dauhá. České novináře na jednání zastupoval předseda KSN Zdeněk Pavlis a člen výboru Vladimír Drbohlav.

více...

KSN připravuje cestu na ME volejbalistů

Klub sportovních novinářů připravuje v rámci projektu medializace menších sportů cestu na mistrovství Evropy ve volejbale mužů do Polska. V plánu je návštěva zápasů české reprezentace v základní skupině ve Štětíně, v případě zájmu reportérů by bylo možné navštívit i zahajovací utkání Polsko - Srbsko, které se uskuteční na fotbalovém stadionu ve Varšavě.

více...

Hlašte se na novinářské mistrovství v plážovém volejbalu

Mistrovství ČR sportovních novinářů v plážovém volejbalu se uskuteční v pátek 18. srpna v areálu BEACH KLUBU LÁDVÍ. Turnaj se bude hrát ve dvojicích podle pravidel FIVB, zároveň s turnajem MČR proběhne tradičně PŘÍBA CUP (turnaj smíšených trojic), ve kterém mohou startovat i nečlenové KSN.

více...

Etická komise řeší možný střet zájmů členů KSN

Etická komise KSN přijala podnět Tomáše Kohouta, který ji a výbor KSN vyzval k revizi členské základny kvůli porušování bodu 2b Etického a morálního kodexu. Výbor zároveň na svém zasedání dne 7. 6. 2017 vyzval etickou komisi, aby se podnětem zabývala a připravila dlouhodobou vizi, jak případy možného střetu zájmů členů KSN v budoucnu posuzovat.

více...

Zlatý míč už pojedenácté vyhrál Petr Čech

Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu v sezoně 2016/2017 suverénně vyhrál Petr Čech. Druhý skončil Pavel Kadeřábek, třetí byl Patrik Schick. Pětatřicetiletý brankář Čech ovládl anketu celkově pojedenácté, čímž opět posunul vlastní rekord - Pavel Nedvěd má o pět triumfů méně.

více...

AIPS Media Summit Budapest 2017

Ve dnech 26.-29.března se v Budapešti uskutečnil AIPS Media Summit za účasti 81 zástupců 34 evropských organizací sportovních novinářů. Čestným hostem KSN byl bývalý diskař Imrich Bugár, který reprezentoval Česko na večeru legend evropského sportu.

více...

Proběhly novinářské cesty, projekt podpory menších sportů pokračuje

Klub sportovních novinářů pokračuje v projektu podpory medializace malých sportů. V jeho rámci se letos už uskutečnily cesty na rychlobruslařské mistrovství Evropy v Heerenvenu (6 osob) a na mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Sierra Nevadě (8 osob).

více...

Výbor KSN má jednoho staronového člena - Zdeňka Jandu

Vážení kolegové,

letošní volební valná hromada Klubu sportovních novinářů České republiky si zvolila nové vedení na další dva roky. Pracovat bude ve složení předseda Zdeněk Pavlis, členy jsou Tibor Alföldi, Jaroslav Beránek, Vladimír Drbohlav, Karel Felt, Martin Hašek, Zdeněk Janda, Jan Kaliba, Petr Šedivý. Usnesení najedete v příloze.

více...

Členové KSN se setkávají s porušováním etiky spíš jen zřídka

Porušování etiky není ve sportovní žurnalistice zásadní, ale je vážný problém. Tak se dají shrnout výsledky ankety, kterou Etická komise předložila členům Klubu sportovních novinářů – účastníkům říjnové volební valné hromady.
Zhruba dvě třetiny respondentů uvedly, že se s porušováním Etického kodexu nebo obecných etických zásad setkávají jen zřídka, skoro třetina se s nimi ale setkává často. Nejpalčivějšími problémy v této oblasti jsou publikování neověřených informací, porušování autorských práv, publikování v konfliktu zájmů nebo nerespektování soukromí.

více...

Novinářským šampionem ve sjezdovém lyžování je Zdeněk Janda

Novinářské mistrovství České republiky ve sjezdovém lyžování má nového šampiona. Po letech nadvlády Tibora Alföldiho zvítězil Zdeněk Janda, redaktor deníku Sport. V obřím slalomu v Harrachově za sebou nechal druhého Jiřího Rejmana z České televize a třetího Petra Žaloudka z Blesku. Mezi ženami byla nejrychlejší Karolína Tomášková z TV Nova.

více...

Novinky z Etické komise KSN

Etická komise se 7. března sešla ke svému dalšímu jednání. Hlavním bodem bylo rozhodnutí o podání paní A. Dlabačové ohledně přerušení jejího členství v Klubu sportovních novinářů. Již po obdržení podání v loňském roce jsme informovali paní Dlabačovou, že nám nepřísluší soudit nebo dokonce zvrátit samotné rozhodnutí o členství, které spadá do výlučné kompetence výboru KSN a valné hromady KSN.

více...

Sportovcem roku 2016 se stal olympijský vítěz judista Krpálek

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek s velkou převahou zvítězil v anketě Sportovec roku 2016 a stal se prvním mužem po desetileté nadvládě žen, který převzal korunku pro vítěze. Soutěž kolektivů v 58. ročníku novinářské ankety vyhrály tenistky ČR, v kategorii juniorů vyhrála atletka Michaela Hrubá a do síně slávy byl uveden bývalý gymnasta Alois Hudec.

více...

V poločase Zlatého míče opět vede brankář Čech

Podzimní část ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál brankář Petr Čech z Arsenalu. V létě se může dočkat už jedenáctého celkového triumfu. Po polovině soutěže vede s náskokem před druhým Bořkem Dočkalem ze Sparty a třetím Pavlem Kadeřábkem z Hoffenheimu.

více...

Klub připravil setkání novinářských a sportovních legend

Novinářské legendy s těmi sportovními se sešly na tradičním předvánočním setkání Klubu sportovních novinářů. Předseda klubu Zdeněk Pavlis popřál k letošním 85. narozeninám kolegům Přemyslu Hrubému a Ivo Urbanovi, připomněli jsme i další významná jubilea a hlavně jsme si užili příjemné setkání.

více...

Hlasujte ve 2. kole ankety Sportovec roku 2016!

Vážení kolegové a kolegyně, právě bylo zahájeno hlasování ve druhém kole ankety Sportovec roku. Výsledky prvního kola, podrobnosti k nominaci a další informace najdete v přiložené tiskové zprávě. Hlasovat můžete přesně týden, uzávěrka druhého kola je ve čtvrtek 8. prosince v poledne.

více...

KSN chystá další mediální podporu menších sportů

Výbor KSN v roce 2016 dal na podporu medializace malých sportů 80.000 korun, další investice chystá.

více...

Usnesení Valné hromady Klubu sportovních novinářů

Usnesení Valné hromady Klubu sportovních novinářů.

více...

Akreditace na OH 2018: přihlášky pro píšící novináře a fotografy do 3. října!

V pondělí 3. října 2016 je uzávěrka závazných přihlášek k akreditacím na zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu pro píšící novináře a fotografy.

více...

Plážový volejbal KSN opět vyhráli Seidl se Švecem

Titul mistrů republiky v beachvolejbalu novinářů získali i letos Jiří Seidl a Martin Švec z ostravské redakce MF Dnes. Obhájci loňského prvenství porazili ve finále turnaje pořádaného KSN Rudolfa Černíka s Radomírem Novákem (TV sport/ČTK), o třetí místo se podělily smíšené dvojice z České televize a Lidových novin.

více...

Dvacátý ročník ankety přinesl desátý Zlatý míč pro Petra Čecha

Jubilejní dvacátý ročník ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál brankář Petr Čech. Vrátil se na trůn, ze kterého ho v sezoně 2014/2015 sesadil útočník David Lafata. Ten tentokrát skončil třetí. Na stříbrné příčce se umístil Vladimír Darida.

více...

Vydejme se poslední červnovou sobotu na pochod krajem Oty Pavla

I v letošním roce se Klub sportovních novinářů podílí a finančně participuje na pořádání turistického Pochodu Oty Pavla, který se v sobotu 25. června koná v Branově na Rakovnicku již po třiatřicáté.

více...

Seminář pro sportovní fotografy o autorském právu

Výbor Klubu sportovních novinářů zve členy na seminář pro sportovní fotografy. V úterý 3. května od 9.30 do 12.30 se sejdeme nejprve ke krátké rozpravě o našem společném soužití v rámci KSN a především nabízíme setkání s JUDr. Martinem Piškulou, specialistou na autorské právo.

více...

Jiří Rejman vítězem ČEZ KSN Cupu

Harrachov (Semilsko) 30. března - Vzájemné sázky, hecování a zejména dobrá nálada provázely dnešní exhibiční obří slalom osobností sportu v Harrachově. Aktuálně nejlepší český lyžař Kryštof Krýzl porazil v hecu bývalého elitního slalomáře Filipa Trejbala, sjezdovky místo běžek si užívala biatlonistka Veronika Vítková, trasu mezi brankami zvládla i na pevném skupenství vody kajakářská mistryně světa Kateřina Kudějová. A bývalí fotbalisté Luděk Zelenka s Petrem Švancarou ze závodu v rámci mistrovství České republiky sportovních novinářů ČEZ KSN Cup udělali skutečnou exhibici. Novinářský závod vyhrál Jiří Rejman z České televize.

více...

Poslední šance na rychlé vyřízení průkazek KSN a AIPS

Na přelomu let 2015 a 2016 si vyřídilo nové legitimace už 332 členů Klubu sportovních novinářů. V období, kdy dobíhala platnost starých průkazů, vyřizoval výbor KSN obměnu ve zkrácené lhůtě, přijímal hromadné objednávky a hotové legitimace posílal členům prakticky denně. Čas rychlých objednávek končí, poslední šanci požádat o včasné vydání máte do pondělí 15. února.

více...

Anketu Sportovec roku vyhrála podruhé atletka Hejnová

Anketu Sportovec roku 2015 vyhrála atletka Zuzana Hejnová, kolektivem roku se stal tým českých tenistek. Slavnostním večerem v pondělí 21. prosince vyvrcholil 57. ročník ankety Klubu sportovních novinářů.

více...

Hlasujte v anketách KSN. Volíme Sportovce roku, startuje anketa Zlatý míč

Anketa Klubu sportovních novinářů je ve své polovině. Sítem prvního kola prošlo deset nejlepších, z nichž vzejde ve druhé volbě vítěz. Hlasujte ve svých osobních profilech, uzávěrka je už 7. prosince ve 12 hodin. Fotbaloví novináři současně hlasují v podzimním kole ankety Zlatý míč.

více...

Zemřel sportovní novinář a spisovatel Jaroslav Kirchner

Po krátké, těžké nemoci zemřel sportovní novinář a publicista Jaroslav Kirchner (1953-2015). Působil v řadě novin a časopisů, mimo jiné v redakcích Večerní Prahy, slovenského Športu nebo ČTK, později se věnoval sportovním monografiím a biografiím, především z tenisu, ledního hokeje a fotbalu.

více...

Hlasujte v 1. kole ankety Sportovec roku 2015!

Vážení kolegové,

na webových stránkách Klubu sportovních novinářů www.ksn.cz lze hlasovat v 1. kole ankety Sportovec roku 2015! Vybírat desítku nejlepších sportovců a tři sportovní kolektivy můžete po dobu dvou týdnů, uzávěrka hlasování je v pátek 27. listopadu.

více...

Na Sletiště v Kladně přišlo na Atletiku pro děti na šest stovek dětí

Kladno - Šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák vyhrál exhibiční závod v hodu oštěpem na cíl v rámci závěrečného dílu svazového projektu Atletika pro děti v letošní sezoně. Na stadionu Sletiště v Kladně byl jeho největším soupeřem Adam Sebastian Helcelet, třetí místo obsadila přítelkyně českého desetibojaře Denisa Rosolová před další univerzální atletkou Eliškou Klučinovou. Zasportovat si přišlo za pěkného a slunečného počasí na šest stovek dětí

více...

Kongres AIPS Europe 2015

Kongres evropské sekce AIPS se uskutečnil 11.-13. září 2015 v Minsku za přítomnosti delegátů z 28 zemí. Kromě průběžné agendy a velmi kvalitního představení hostitelského města a Běloruska byl nejzávažnějším bodem programu několikahodinový seminář věnovaný současné situaci podmínek práce profesionálních sportovních žurnalistů v Evropě, tendencím k omezování jejich profesních práv v některých zemích a především petici podané AIPS Europe ohledně této problematiky v loňském roce Evropské komisi jako relevantnímu orgánu Evropské unie.

více...

Titul v beachvolejbalu obhájili Seidl a Švec z MF Dnes

Mistry republiky v beachvolejbalu mezi novináři zůstali Jiří Seidl a Martin Švec z MF Dnes.

více...

Projekt na podporu medializace menších sportů

Klub sportovních novinářů sdružil prostředky svých partnerů a vytvořil fond na podporu medializace menších sportů. Nový projekt poskytne finanční a logistickou podporu pro účast zástupců médií s celostátním dosahem na vrcholných sportovních zahraničních akcích - mistrovství Evropy a mistrovství světa ve vybraných sportech.

více...

Jednání s tiskovými mluvčími fotbalových klubů

Klub sportovních novinářů a vedení jeho fotbalové sekce pravidelně jednají s FAČR a LFA o podmínkách pro práci na stadionech. Před novou sezonou jsme se sešli také s tiskovými mluvčími ligových klubů. Zápis ze schůzky sepsal kolega Karel Felt.

více...

Udrží David Lafata náskok z podzimu? Hlasujeme v anketě Zlatý míč

Až do 23. května můžou fotbaloví novináři hlasovat v jarní části ankety Zlatý míč České republiky. Každý žurnalista může sestavit pořadí jedenácti hráčů české národnosti, kteří podle jejich názoru byli na jaře 2015 nejlepší.

více...

AIPS vyhlásí nejlepší novináře, přihlásit se můžou i Češi

Sportovní žurnalisté budou mít své "Oscary". Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS letos poprvé zorganizuje Sport Media Pearl Awards. Slavnostní ceremoniál proběhne v prosinci v Abú Zabí.

více...

Lyžování v Rokytnici se vydařilo, vyhrál Trejbal

Rokytnice nad Jizerou (Semilsko) 24. března (ČTK) - Prkno si na nohách nechala, ale místo snowboardcrossové trati závodila dnes olympijská vítězka Eva Samková ve slalomových brankách. I když letos předčasně ukončila závodní sezonu, aby si psychicky odpočinula, na sníh nezanevřela. V Rokytnici nad Jizerou se dnes zúčastnila osmého ročníku exhibičního obřího slalomu RWE KSN Cupu.

více...

Jedeme závodit na lyžích do Rokytnice nad Jizerou!

Rokytnice nad Jizerou - Olympijská vítězka ze Soči ve snowboardcrossu Eva Samková, stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek nebo žokej Josef Váňa budou v úterý v Rokytnici nad Jizerou spolu soupeřit ve sjezdovém lyžování. Spolu s dalšími známými českými sportovci se zúčastní osmého ročníku RWE KSN Cupu, mistrovství republiky sportovních novinářů v obřím slalomu.

více...

Odešly legendy, zemřeli kolegové Karel Malina a František Černoch

V jediný den ztratila česká sportovní žurnalistika dvě legendy. V pátek 30. ledna zemřeli známý rozhlasový reportér Karel Malina a fotbalový novinář František Černoch.

více...

Sportovcem roku 2014 je tenistka Petra Kvitová

Praha - Sportovcem roku 2014 se stala tenistka Petra Kvitová. V historicky nejtěsnějším hlasování v anketě Klubu sportovních novinářů wimbledonská vítězka porazila o pouhých 10 bodů olympijskou šampionku ve snowboardcrossu Evu Samkovou. Ocenění získala podruhé v kariéře po roce 2011.
Třetí místo obsadila další zlatá medailistka ze Soči rychlobruslařka Martina Sáblíková. Nejlepším týmem jsou české tenistky, které i s Kvitovou vyhrály Fed Cup.

více...

Výbor KSN pozval na oběd zasloužilé členy i sportovní legendy

Výbor Klubu sportovních novinářů už popáté oslavil předvánoční čas obědem a příjemným posezením. Pozval své zasloužilé členy a seniory, ale také sportovní legendy. Pozvánku neodmítli zástupci fotbalových vicemistrů světa z roku 1962 ani wimbledonský vítěz Jan Kodeš.

více...

Králem podzimu je Lafata, vyhrál první část ankety Zlatý míč

Podzimní část 19. ročníku ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál David Lafata, který může přerušit pětileté kralování Petra Čecha.

více...

Volíme Sportovce roku 2014

Vybrali jsme elitní desítku. Tím volba ale nekončí. Rozhodování je na každém z nás. Začíná 2. kolo hlasování v anketě Sportovec roku 2014. V článku naleznete tiskovou zprávu k výsledkům prvního kola.

více...

Hlašte se o akreditace na OH 2016 do Ria

Píšící novináři a fotografové, kteří mají zájem o účast na olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiru, se mohou hlásit na Českém olympijském výboru. Uzávěrka závazných přihlášek je v pátek 31. října.

více...

Petr Čech převzal svůj devátý Zlatý míč

Brankář Petr Čech v úterý 7. října dodatečně převzal Zlatý míč za vítězství v anketě od Klubu sportovních novinářů pro nejlepšího fotbalistu sezony 2013-14. Výsledky byly zveřejněny už v květnu, ale Čech na slavnostním vyhlášení kvůli zranění chyběl.

více...

Desetiboj KSN vyhrál bývalý tyčkař Janáček, na Sletiště přišlo 700 dětí

Kladno - Patnáctý ročník desetiboje Klubu sportovních novinářů vyhrál při své premiéře bývalý špičkový český tyčkař Štěpán Janáček součtem 5130 bodů. Během náročné jednodenní soutěži vyrovnal rekord závodu ve skoku dalekém (619) a překonal, jak jinak, rekord ve skoku o tyči do dálky - 587 cm.

více...

Začiná novinářský hokej!

Vážení kolegové,

členům Klubu sportovních novinářů je opět k dispozici led haly HC Kobra v Praze 4 - Braníku na pravidelné hokejové čtvrtky od 8:45 do 9:45. Začíná se tento týden 25. září. Alespoň částečná výzbroj je podmínkou.

Bližší informace podá Jan Dvořák, tel.: 606 73 04 60.

Výbor KSN

více...

Valná hromada KSN bude ve středu 1. října 2014!

Vážení kolegové,

letošní nevolební valná hromada Klubu sportovních novinářů České republiky bude příští týden ve středu 1. října od 9:30 v budově Syndikátu novinářů České republiky na Senovážném náměstí 978/23 v Praze.

více...

Petr Čech získal už podeváté Zlatý míč

Devátý štítek se jménem Petr Čech přibude na trofej pro vítěze ankety Zlatý míč. Brankář londýnské Chelsea vyhrál novinářskou cenu pro nejlepšího českého fotbalistu už popáté v řadě a celkově podeváté.

více...

Kongres v Baku připomněl devadesát let od založení AIPS

Ázerbajdžánský kongres AIPS měl sice pořadové číslo 77, ale loni zvolené vedení ho koncipovalo především jako připomenutí devadesátiletého jubilea AIPS a také současného propojení vrcholné světové organizace sportovních novinářů a jejích představitelů s nejdůležitějšími orgány a federacemi soudobého sportovního světa.

více...

Vyhraje podeváté Petr Čech? Hlasujeme v anketě Zlatý míč

V týdnu od 12. do 18. května probíhá hlasování do jarní části ankety Zlatý míč České republiky o nejlepšího domácího fotbalistu. Členové Klubu sportovních novinářů referující o fotbale mají možnost sestavit své pořadí jedenácti hráčů české národnosti. Mohou vybírat z připravené nabídky zhruba osmdesáti jmen, nebo přidávat vlastní hráče.

více...

Zástupce KSN se zúčastnil další akce AIPS Young Reporters Programme

Fotbalový reportér Petr Šedivý z iDNES.cz / MF DNES se zúčastnil další akce AIPS Young Reporters Programme. Tentokrát s mladými novináři vyrazil do turecké Antalye na SportAccord Convention 2014.

více...

Lyžařskými šampiony Nekolná a Alföldi, exhibici osobností vyhrál Kraus

Novinářskými šampiony v obřím slalomu se v Harrachově stali Kateřina Nekolná z České televize a Tibor Alföldi z ČTK. Exhibiční závod osobností na lyžařském RWE KSN Cupu vyhrál skikrosař Tomáš Kraus.

více...

KSN nabízí sportovním organizacím "mediální konzultace"

Vzhledem k neustále se zvyšujícímu počtu sportovních novinářů a dynamicky se rozvíjející oblasti médií nabízí Klub sportovních novinářů jednotlivým sportovním organizacím tzv. "mediální konzultace". Jejich cílem je zefektivnění vzájemné spolupráce a vytvoření ideálních pracovních podmínek pro média.

více...

Dohodli jsme pravidla komunikace s fotbalovou reprezentací

Ve čtvrtek 6. března se v Pivnici Štupartská uskutečnila schůzka s trenérem české fotbalové reprezentace Pavlem Vrbou a zástupci PR oddělení FAČR Ondřejem Lípou a Martinem Gregorem. Akci pořádali společně KSN ČR, FAČR a partner fotbalu i fotbalových novinářů Gambrinus, za což mu patří dík.

více...

Překážkářka Zuzana Hejnová je Sportovkyní roku 2013

Atletka Zuzana Hejnová vyhrála 55. ročník novinářské ankety Sportovec roku 2013. Za mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek skončili oštěpař Vítězslav Veselý a tenista Tomáš Berdych. Mezi kolektivy vyhrál daviscupový tým českých tenistů.

více...

Zemřel trenér a novinář Pavel Petera

Dlouholetý šéfredaktor deníku Sport Pavel Petera zemřel v pondělí 23. prosince ve věku 71 let. Než nastoupil na novinářskou dráhu, byl úspěšným basketbalovým trenérem, který dovedl čs. reprezentaci ke třem medailím z evropských šampionátům.

více...

Zlatému míči po podzimu vládne brankář Čech

Podzimní část ankety Zlatý míč vyhrál Petr Čech, brankář fotbalistů Chelsea. Druhý je s nevelkým odstupem Tomáš Rosický z Arsenalu, třetí už s výraznou ztrátou Václav Kadlec z Frankfurtu nad Mohanem.

více...

Opustil nás František Steiner, legenda mezi novináři

Zemřel František Steiner, dlouholetý předseda sekce fotbalových novinářů, legenda našeho řemesla. Odešel v sobotu 14. prosince ve věku 88 let.

více...

KSN oslavil 90 let, pozval zástupce redakcí, jubilanty i legendy.

Na pětatřicet hostů se sešlo na tradičním předvánočním posezení spojeným s obědem, který letos v adventním čase už potřetí zorganizoval výbor Klubu sportovních novinářů (KSN). Tentokrát ale šlo o výjimečně setkání, kterým všichni za účasti sportovních legend oslavili 90 let od založení KSN.

více...

V anketě Zlatý míč hledáme nejlepšího fotbalistu podzimu

Bude z toho deváté vítězství Petra Čecha, nebo pozná anketa Zlatý míč nového šampiona? O tom se rozhoduje už v těchto dnech, fotbaloví novináři volí nejlepší hráče podzimu.

více...

Kolega Tomáš Pavlíček byl vybrán do týmu Young Reporters

Jen čtyři Evropané se mohli dostat do programu "Young Reporters" pro Olympijské hry mládeže 2014 (YOG) do čínského Nanjingu a česká žurnalistika zde bude mít svého zástupce. V obrovské konkurenci uspěl Tomáš Pavlíček z redakce iDNES.cz.

více...

Je známá desítka nominovaných na Sportovce roku 2013

Podle abecedního pořadí vybrali v 1. kole sportovní žurnalisté tenistu Tomáše Berdycha, vítěze Evropské ligy a brankáře Chelsea Petra Čecha, Hejnovou, mistra světa ve vodním slalomu Vavřince Hradilka, finalistu Stanleyova poháru Jaromíra Jágra, pátého muže celkového pořadí cyklistické Tour de France Romana Kreuzigera, rychlobruslařskou mistryni světa Martinu Sáblíkovou, biatlonistku Gabrielu Soukalovou, mistra světa ve veslování Ondřeje Synka a světového šampionátu v hodu oštěpem Vítězslava Veselého.

více...

Klub sportovních novinářů České republiky zmodernizoval, hlasujte ve Sportovci roku!

Nové internetové stránky, nové logo a aktivnější vystupování při vytváření podmínek pro práci členů. To jsou změny, které připravil výbor Klubu sportovních novinářů České republiky. Ten v letošní sezoně oslaví 90 let výročí své existence a kvůli tomu na 5. prosince připravuje setkání se svými dlouholetými členy, zástupci redakcí, jubilanty a také legendami, které vyhlásil v minulých letech při Sportovci roku.

více...

Předseda Pavlis byl zvolen jednomyslně, výbor má dva nováčky

Zdeněk Pavlis neměl ve volbě předsedy protikandidáta a ve volbě aklamací pro něho zvedli ruku všichni delegáti. Pod Pavlisovým vedením bude výbor pracovat už v sedmém dvouletém období, poprvé byl předsedou zvolen v roce 2001.

více...

Klučinová v exhibici porazila Dvořáka, Šebrleho i Špotákovou

Kladno - Sedmibojařka Eliška Klučinová prokázala, že je aktuálně nejlepší českou vícebojařkou a v zážijovém exhibičním souboji ve vrhu koulí v Kladně porazila Romana Šebrleho, Tomáše Dvořáka i Barboru Špotákovou. Byla nejlepší v součtu vrhů pravou rukou, levou rukou a otočkou. Druhý byl šéftrenér atletické reprezentace Dvořák, třetí místo obsadila Špotáková a pod stupni vítězů skončil Šebrle, který letos ukončil kariéru. Doprovodný čtrnáctý ročník desetiboje Klubu sportovních novinářů vyhrál posedmé Tibor Alföldi ze sportovní redakce ČTK, který se na trůn vrátil po pěti letech.

více...

Sportovcem roku 2012 byla Špotáková, nejlepším týmem se stali tenisté

Oštěpařka Barbora Špotáková byla vyhlášena Sportovcem roku 2012. Dvojnásobná olympijská vítězka se na trůn vrátila po čtyřech letech. V anketě Klubu sportovních novinářů dostala 1854 bodů a předstihla bikera Jaroslava Kulhavého (1672), rovněž olympijského vítěze. Třetí byla další vítězka z Londýna skifařka Miroslava Knapková (1547). Týmem roku jsou tenisté, kteří vyhráli po 32 letech Davisův pohár. Sportovec roku 2013 bude vyhlášen ve středu 18. prosince.

více...

Petr Čech poosmé vyhrál anketu Zlatý míč

Brankář Petr Čech získal už poosmé Zlatý míč, trofej pro nejlepšího českého fotbalistu. V sezoně 2012-13 vyhrál anketu Klubu sportovních novinářů před Davidem Lafatou a Vladimírem Daridou.

více...