Úvod > Aktuality>Ankety

Ankety

Souček suverénně ovládl podzimní část ankety Zlatý míč

Záložník Tomáš Souček má nakročeno k obhajobě vítězství ve Zlatém míči pro nejlepšího českého fotbalistu sezony. Středopolař anglického West Hamu suverénně ovládl podzimní část 25. ročníku ankety Klubu sportovních novinářů se ziskem 738 bodů a před druhým obráncem Vladimírem Coufalem, který je v londýnském celku jeho klubovým spoluhráčem, má výrazný náskok 256 bodů. Třetí skončil útočník Leverkusenu Patrik Schick. Celkový vítěz Zlatého míče bude znám po sezoně po sečtení hlasů za podzim a jaro.

více...

Anketu Sportovec roku 2020 vyhrál hokejista Pastrňák a biatlonová štafeta

Sportovcem roku 2020 byl v anketě Klubu sportovních novinářů zvolen hokejista David Pastrňák. Nejlepší střelec základní části NHL zvítězil před Ester Ledeckou a Martinou Sáblíkovou. Kolektivem roku je biatlonová štafeta, do síně slávy vstoupil bývalý fotbalista Antonín Panenka.

více...

Odstartovala podzimní volba v anketě Zlatý míč

Vážení kolegové, fotbaloví novináři, na webových stránkách Klubu sportovních novinářů www.ksn.cz odstartovalo hlasování v podzimní části ankety Zlatý míč 2020/2021. Volit můžete po přihlášení do osobního profilu - odkaz na stránku s hlasováním "Zlatý míč" najdete v levé svislé navigaci.

více...

Anketa Sportovec roku 2020 jde do druhého kola. Čekáme na vaše hlasy

Mistryně světa, dva evropští šampioni, ale také čtyři zástupci kolektivních sportů. Nominace deseti nejlepších osobností v 62. ročníku ankety Sportovec roku je velmi pestrá, a teď je na čase z ní vybrat vítěze. Právě odstartovalo hlasování ve druhém kole, zapojit se mohou všichni členové Klubu sportovních novinářů.

více...

Sportovec roku se bude vyhlašovat i letos. Hlasování právě odstartovalo

Tradiční anketa Sportovec roku se nezastaví ani v roce, který zásadně ovlivnila celosvětová epidemie nemoci covid-19. Sportovní novináři právě nyní zahájili dvoukolový volební proces, ze kterého vzejde už 62. vítěz nejstarší české sportovní ankety.

více...

Kanonýři Musa a Kozák převzali ceny od KSN

Klub sportovních novinářů od roku 1993 tradičně vyhlašuje a předává cenu pro nejlepší střelce fotbalové ligy. V ročníku 2019-20 se o vítězství podělili shodným počtem 14 branek Petar Musa (Liberec/Slavia) a Libor Kozák.

více...

Záložník Souček poprvé vyhrál anketu Zlatý míč ČR o fotbalistu sezony

Záložník Tomáš Souček poprvé v kariéře vyhrál novinářskou anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu sezony. Pětadvacetiletý středopolař anglického West Hamu ve 24. ročníku jasně ovládl jarní i podzimní část hlasování a s velkým náskokem 391 bodů porazil druhého obhájce trofeje brankáře Tomáše Vaclíka ze Sevilly. Třetí místo obsadil další gólman Ondřej Kolář z mistrovské Slavie Praha. Výsledky ankety dnes byly slavnostně vyhlášeny v Praze.

více...

V soutěži Sportovní fotografie roku už podruhé zvítězil Michal Červený

Sportovní fotografií roku 2019 se stal černobílý snímek ze závodu horských kol od volného fotografa Michala Červeného. Zajímavá kompozice vznikla krátce po startu Světového poháru v Andoře, kde se početné závodní pole ztrácelo ve zvířeném prachu.

více...

Slávista Souček má nakročeno k premiérovému zisku Zlatého míče

Záložník Tomáš Souček má nakročeno k premiérovému vítězství ve Zlatém míči pro nejlepšího českého fotbalistu sezony. Slávistický středopolař ovládl podzimní část 24. ročníku ankety Klubu sportovních novinářů se ziskem 784 bodů a před druhým brankářem Tomášem Vaclíkem ze Sevilly drží výrazný náskok 181 bodů. Třetí je Součkův klubový spoluhráč a další gólman Ondřej Kolář. Celkový vítěz Zlatého míče bude znám po sezoně po sečtení hlasů za podzim a jaro.

více...

Krpálek porazil i Harryho Pottera. Sportovce roku vidělo půl milionu diváků

Vyhlášení ankety Sportovec roku 2019 sledovalo v přímém přenosu České televize 584 tisíc diváků. V pátek 20. prosince to byl druhý nejsledovanější televizní pořad. Úspěšnější byla jen pohádka Láska rohatá, kterou ČT vysílala před sportovním ceremoniálem.

více...

Sportovcem roku se podruhé stal judista Lukáš Krpálek

Anketu Sportovec roku podruhé v kariéře vyhrál judista Lukáš Krpálek. Mistr světa porazil v novinářském hlasování basketbalistu Satoranského, hokejistu Pastrňáka i rychlobruslařku Sáblíkovou. Kolektivem roku byl vyhlášen reprezentační tým basketbalistů, do síně slávy vstoupil bývalý cyklista Jiří Daler.

více...

Volba Sportovce roku pokročila do 2. kola

Právě bylo zahájeno hlasování ve druhém kole ankety Sportovec roku! Vybíráme z užší nominace, kterou určily vaše hlasy v prvním kole. V nominaci je deset sportovců v kategorii jednotlivců a tři sportovní kolektivy. Do prvního kola se vás zapojil vysoký počet 210 hlasujících a těšíme se na hojnou účast i ve druhé volbě. Na odeslání svých hlasů máte tentokrát méně času, uzávěrka je už ve čtvrtek 5. prosince v poledne!

více...

Hlasujte ve Sportovci roku! Začíná 61. ročník ankety KSN

Hlasování v prvním kole tradiční ankety Sportovec roku bylo právě zahájeno. Vyzýváme všechny členy Klubu sportovních novinářů, aby se zapojili do prvního kola nejstarší české sportovní ankety. Uzávěrka prvního kola je ve čtvrtek 28. listopadu ve 12 hodin.

více...

Vláda brankářů pokračuje, Zlatý míč získal Vaclík

Brankář Tomáš Vaclík poprvé v kariéře ovládl novinářskou anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu sezony. Třicetiletý gólman španělské Sevilly získal ve 23. ročníku 977 bodů a udržel vedení po podzimní části.

více...

Uhájí Vaclík první místo? Hlasujte v anketě Zlatý míč

Na stránkách Klubu sportovních novinářů odstartovalo hlasování v jarní části ankety Zlatý míč České republiky 2018-19. Fotbaloví novináři můžou sestavit pořadí jedenácti hráčů české národnosti, kteří podle jejich názoru byli na jaře 2019 nejlepší. Uzávěrka je v neděli 26. května o půlnoci.

více...

V soutěži Sportovní fotografie roku zvítězil Lukáš Bíba

Sportovní fotografií roku 2018 se stal snímek lezce Adama Ondry od fotografa Lukáše Bíby z vydavatelství Economia. Okamžik zklamání po neúspěšném pokusu zachytil 36letý autor během mistrovství světa v rakouském Innsbrucku.

více...

Anketu Sportovec roku 2018 vyhrála s rekordním náskokem Ledecká

Titul Sportovec roku 2018 získala Ester Ledecká, dvojnásobná olympijská vítězka, která své zlaté medaile získala ve dvou rozdílných disciplínách, na lyžích i snowboardu. Vyhrála s rekordním náskokem 759 bodů, s takovou převahou v šedesátileté historii ankety nikdo nezvítězil. K rozdílu přispěla i rekordní účast, do hlasování se zapojilo 244 členů Klubu sportovních novinářů.

více...

Vyhlašujeme soutěž Sportovní fotografie roku 2018

Klub sportovních novinářů po úspěšné obnovené premiéře z loňského roku vyhlašuje další ročník soutěžní přehlídky Sportovní fotografie roku. Fotoreportéři mohou své práce za rok 2018 posílat do soutěže až do 3. ledna 2019.

více...

Volíme Sportovce roku 2018. Hlasujte ve druhém kole

Sportovní novináři hlasují ve druhém kole ankety Sportovec roku! Vybíráme z užší nominace, kterou určily vaše hlasy v prvním kole. V nominaci je deset sportovců v kategorii jednotlivců a tři sportovní kolektivy.

více...

Hlasujte v anketě Největší momenty českého sportu

Česká unie sportu požádala Klub sportovních novinářů o spolupráci na projektu Největší momenty českého sportu. Naši členové byli přizváni do akademie, která vybírá největší okamžiky jednotlivých dekád uplynulých 100 let. Podrobnosti najdete v přiloženém dopise předsedy České unie sportu Miroslava Jansty.

více...

Petr Čech uhájil vedení z podzimu a podvanácté vyhrál Zlatý míč

Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu v sezoně 2017/2018 znovu vyhrál Petr Čech. Druhý skončil Antonín Barák, třetí byl Pavel Kadeřábek. Šestatřicetiletý brankář Čech ovládl anketu celkově podvanácté, čímž opět posunul vlastní rekord - Pavel Nedvěd má o šest triumfů méně.

více...

Začala jarní volba v anketě Zlatý míč

Vážení kolegové, až do 20. května můžete hlasovat v jarní části ankety Zlatý míč České republiky 2017-18. Fotbaloví novináři můžou sestavit pořadí jedenácti hráčů české národnosti, kteří podle jejich názoru byli na jaře 2018 nejlepší. Hlasování probíhá už tradičně prostřednictvím internetového formuláře po přihlášení do vlastního profilu na stránkách www.KSN.cz. Odkaz na stránku s hlasováním "Zlatý míč" najdete v levé svislé navigaci pod odkazy "Můj profil" a "Sportovec roku".

více...

Výstava Sportovní fotografie roku prodloužena do 9. března

Výstava nejlepších sportovních fotografií loňského roku na Staroměstské radnici v Praze byla pro velký zájem prodloužena až do 9. března. Podle plánu však už skončily obě divácké soutěže. Návštěvníci svými hlasy zvolili vítěze v kategoriích Sport v Praze a Sport a volný čas.

více...

Gabriela Koukalová se stala Sportovkyní roku 2017

Titul Sportovec roku 2017 získala Gabriela Koukalová, mistryně světa a vítězka dvou disciplín Světového poháru v biatlonu. Novou královnu českého sportu korunoval předseda Klubu sportovních novinářů Zdeněk Pavlis společně s Jozefem Pribilincem, olympijským vítězem a dvojnásobným držitelem ocenění Sportovec roku. Kolektivem roku je česká reprezentace v malém fotbalu.

více...

Podzimní část ankety Zlatý míč ovládl Petr Čech

Podzimní část ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál Petr Čech z Arsenalu, který se tak přiblížil svému dvanáctému celkovému triumfu. Po polovině soutěže vede před druhým Michaelem Krmenčíkem z Viktorie Plzeň a třetím Antonínem Barákem z Udinese.

více...

Sportovec roku jde do finále. Hlasujeme ve druhém kole

První kolo zúžilo výběr nejlepších sportovců na deset jednotlivců a tři kolektivy. Anketa Sportovec roku 2017 jde do finále, odstartovalo hlasování ve druhém kole, zapojit se můžete do čtvrtka 7. prosince, kdy je v poledne uzávěrka. Hlasujte jako tradičně ve svém osobním profilu na stránkách www.ksn.cz.

více...

Zlatý míč už pojedenácté vyhrál Petr Čech

Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu v sezoně 2016/2017 suverénně vyhrál Petr Čech. Druhý skončil Pavel Kadeřábek, třetí byl Patrik Schick. Pětatřicetiletý brankář Čech ovládl anketu celkově pojedenácté, čímž opět posunul vlastní rekord - Pavel Nedvěd má o pět triumfů méně.

více...

Sportovcem roku 2016 se stal olympijský vítěz judista Krpálek

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek s velkou převahou zvítězil v anketě Sportovec roku 2016 a stal se prvním mužem po desetileté nadvládě žen, který převzal korunku pro vítěze. Soutěž kolektivů v 58. ročníku novinářské ankety vyhrály tenistky ČR, v kategorii juniorů vyhrála atletka Michaela Hrubá a do síně slávy byl uveden bývalý gymnasta Alois Hudec.

více...

V poločase Zlatého míče opět vede brankář Čech

Podzimní část ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál brankář Petr Čech z Arsenalu. V létě se může dočkat už jedenáctého celkového triumfu. Po polovině soutěže vede s náskokem před druhým Bořkem Dočkalem ze Sparty a třetím Pavlem Kadeřábkem z Hoffenheimu.

více...

Hlasujte ve 2. kole ankety Sportovec roku 2016!

Vážení kolegové a kolegyně, právě bylo zahájeno hlasování ve druhém kole ankety Sportovec roku. Výsledky prvního kola, podrobnosti k nominaci a další informace najdete v přiložené tiskové zprávě. Hlasovat můžete přesně týden, uzávěrka druhého kola je ve čtvrtek 8. prosince v poledne.

více...

Dvacátý ročník ankety přinesl desátý Zlatý míč pro Petra Čecha

Jubilejní dvacátý ročník ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál brankář Petr Čech. Vrátil se na trůn, ze kterého ho v sezoně 2014/2015 sesadil útočník David Lafata. Ten tentokrát skončil třetí. Na stříbrné příčce se umístil Vladimír Darida.

více...

Anketu Sportovec roku vyhrála podruhé atletka Hejnová

Anketu Sportovec roku 2015 vyhrála atletka Zuzana Hejnová, kolektivem roku se stal tým českých tenistek. Slavnostním večerem v pondělí 21. prosince vyvrcholil 57. ročník ankety Klubu sportovních novinářů.

více...

Hlasujte v anketách KSN. Volíme Sportovce roku, startuje anketa Zlatý míč

Anketa Klubu sportovních novinářů je ve své polovině. Sítem prvního kola prošlo deset nejlepších, z nichž vzejde ve druhé volbě vítěz. Hlasujte ve svých osobních profilech, uzávěrka je už 7. prosince ve 12 hodin. Fotbaloví novináři současně hlasují v podzimním kole ankety Zlatý míč.

více...

Udrží David Lafata náskok z podzimu? Hlasujeme v anketě Zlatý míč

Až do 23. května můžou fotbaloví novináři hlasovat v jarní části ankety Zlatý míč České republiky. Každý žurnalista může sestavit pořadí jedenácti hráčů české národnosti, kteří podle jejich názoru byli na jaře 2015 nejlepší.

více...

Sportovcem roku 2014 je tenistka Petra Kvitová

Praha - Sportovcem roku 2014 se stala tenistka Petra Kvitová. V historicky nejtěsnějším hlasování v anketě Klubu sportovních novinářů wimbledonská vítězka porazila o pouhých 10 bodů olympijskou šampionku ve snowboardcrossu Evu Samkovou. Ocenění získala podruhé v kariéře po roce 2011.
Třetí místo obsadila další zlatá medailistka ze Soči rychlobruslařka Martina Sáblíková. Nejlepším týmem jsou české tenistky, které i s Kvitovou vyhrály Fed Cup.

více...

Králem podzimu je Lafata, vyhrál první část ankety Zlatý míč

Podzimní část 19. ročníku ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál David Lafata, který může přerušit pětileté kralování Petra Čecha.

více...

Volíme Sportovce roku 2014

Vybrali jsme elitní desítku. Tím volba ale nekončí. Rozhodování je na každém z nás. Začíná 2. kolo hlasování v anketě Sportovec roku 2014. V článku naleznete tiskovou zprávu k výsledkům prvního kola.

více...

Petr Čech převzal svůj devátý Zlatý míč

Brankář Petr Čech v úterý 7. října dodatečně převzal Zlatý míč za vítězství v anketě od Klubu sportovních novinářů pro nejlepšího fotbalistu sezony 2013-14. Výsledky byly zveřejněny už v květnu, ale Čech na slavnostním vyhlášení kvůli zranění chyběl.

více...

Petr Čech získal už podeváté Zlatý míč

Devátý štítek se jménem Petr Čech přibude na trofej pro vítěze ankety Zlatý míč. Brankář londýnské Chelsea vyhrál novinářskou cenu pro nejlepšího českého fotbalistu už popáté v řadě a celkově podeváté.

více...

Vyhraje podeváté Petr Čech? Hlasujeme v anketě Zlatý míč

V týdnu od 12. do 18. května probíhá hlasování do jarní části ankety Zlatý míč České republiky o nejlepšího domácího fotbalistu. Členové Klubu sportovních novinářů referující o fotbale mají možnost sestavit své pořadí jedenácti hráčů české národnosti. Mohou vybírat z připravené nabídky zhruba osmdesáti jmen, nebo přidávat vlastní hráče.

více...

Překážkářka Zuzana Hejnová je Sportovkyní roku 2013

Atletka Zuzana Hejnová vyhrála 55. ročník novinářské ankety Sportovec roku 2013. Za mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek skončili oštěpař Vítězslav Veselý a tenista Tomáš Berdych. Mezi kolektivy vyhrál daviscupový tým českých tenistů.

více...

Zlatému míči po podzimu vládne brankář Čech

Podzimní část ankety Zlatý míč vyhrál Petr Čech, brankář fotbalistů Chelsea. Druhý je s nevelkým odstupem Tomáš Rosický z Arsenalu, třetí už s výraznou ztrátou Václav Kadlec z Frankfurtu nad Mohanem.

více...

V anketě Zlatý míč hledáme nejlepšího fotbalistu podzimu

Bude z toho deváté vítězství Petra Čecha, nebo pozná anketa Zlatý míč nového šampiona? O tom se rozhoduje už v těchto dnech, fotbaloví novináři volí nejlepší hráče podzimu.

více...

Je známá desítka nominovaných na Sportovce roku 2013

Podle abecedního pořadí vybrali v 1. kole sportovní žurnalisté tenistu Tomáše Berdycha, vítěze Evropské ligy a brankáře Chelsea Petra Čecha, Hejnovou, mistra světa ve vodním slalomu Vavřince Hradilka, finalistu Stanleyova poháru Jaromíra Jágra, pátého muže celkového pořadí cyklistické Tour de France Romana Kreuzigera, rychlobruslařskou mistryni světa Martinu Sáblíkovou, biatlonistku Gabrielu Soukalovou, mistra světa ve veslování Ondřeje Synka a světového šampionátu v hodu oštěpem Vítězslava Veselého.

více...

Sportovcem roku 2012 byla Špotáková, nejlepším týmem se stali tenisté

Oštěpařka Barbora Špotáková byla vyhlášena Sportovcem roku 2012. Dvojnásobná olympijská vítězka se na trůn vrátila po čtyřech letech. V anketě Klubu sportovních novinářů dostala 1854 bodů a předstihla bikera Jaroslava Kulhavého (1672), rovněž olympijského vítěze. Třetí byla další vítězka z Londýna skifařka Miroslava Knapková (1547). Týmem roku jsou tenisté, kteří vyhráli po 32 letech Davisův pohár. Sportovec roku 2013 bude vyhlášen ve středu 18. prosince.

více...

Petr Čech poosmé vyhrál anketu Zlatý míč

Brankář Petr Čech získal už poosmé Zlatý míč, trofej pro nejlepšího českého fotbalistu. V sezoně 2012-13 vyhrál anketu Klubu sportovních novinářů před Davidem Lafatou a Vladimírem Daridou.

více...