Úvod > Aktuality>Hlasujte v 1. kole ankety Sportovec roku 2015!

Hlasujte v 1. kole ankety Sportovec roku 2015!

Vážení kolegové,

na webových stránkách Klubu sportovních novinářů www.ksn.cz lze hlasovat v 1. kole ankety Sportovec roku 2015! Vybírat desítku nejlepších sportovců a tři sportovní kolektivy můžete po dobu dvou týdnů, uzávěrka hlasování je v pátek 27. listopadu. Volit můžete po přihlášení do osobního profilu, odkaz na stránku s hlasováním "Sportovec roku" najdete v levé svislé navigaci pod odkazem "Můj profil". Nezapomeňte po odhlasování v kategorii jednotlivců přejít i k hlasování pro kolektivy.

Po odeslání do obou kategorií vám systém automaticky pošle potvrzující e-mail i s informací, pro koho jste hlasovali a jak jste rozdělili své body. Pokud jste toto potvrzení neobdrželi, zřejmě jste hlasovací lístek nuložili a volbu musíte opakovat! Ke svému hlasování se můžete až do uzávěrky vracet a měnit ho.

Harmonogram vyhlášení Sportovce roku 2015:
12. - 27. listopadu - hlasování v prvním kole
1. prosince - vyhlášení výsledků prvního kola
1. – 7. prosince - hlasování ve druhém kole
21. prosince slavnostní vyhlášení

V letošním roce je nabídka úspěšných sportovců hodně bohatá. Šest českých reprezentantů získalo titul mistra světa v olympijské disciplíně - atletka Zuzana Hejnová, vodní slalomáři kajakáři Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová, rychlobruslařka Martina Sáblíková a veslař Ondřej Synek. Stejného úspěchu dosáhlo i kvarteto biatlonistů Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec ve smíšené štafetě.

V disciplínách, které nepatří do programu OH, slavili titul mistr světa rychlostní kanoista Martin Fuksa, moderní pětibojaři Jan Kuf s Natálií Dianovou, snowboardistka Ester Ledecká, hlídka vodních slalomářek a slalomářů a zlato z neolympijské trati přidala do svého výčtu i Martina Sáblíková. Evropské tituly mají Fuksa, atleti Jakub Holuša a Pavel Maslák, dráhový cyklista Pavel Kelemen, veslařka Mirka Knapková a čtyřkajak Havel, Trefil, Dostál, Štěrba.

Při volbě Sportovce roku můžeme zvážit i váhu dalších světových medailí. Stříbro z MS mají běžec na lyžích Lukáš Bauer, rychlostní kanoisté Josef Dostál a Fuksa, Knapková, biatlonistka Soukalová, stříbro i bronz má biatlonista Moravec. Bronzové medaile dále získali biker Ondřej Cink, rychlobruslařka Karolína Erbanová, lyžařka Šárka Strachová, čtyřkajak a družstvo moderních pětibojařů.

V nominaci sportovců, ze které budeme v elektronickém hlasování vybírat, je zařazena také celá řada dalších úspěšných sportovců a jejich mimořádných výkonů. Češi se podíleli na týmových úspěších třeba v NHL a házenkářském MS klubů, tenisté jsou v popředí světových žebříčků, cyklisté uspěli na velkých závodech. České tenistky postoupily do finále FedCupu a do uzávěrky 1. kola hlasování bude jasné, jak v souboji s Ruskem uspěly. V naší anketě budou o titul pro nejlepší kolektiv roku soupeřit například s vítězkami Euroligy basketbalistkami USK Praha, fotbalovou reprezentací, která postoupila na Euro, či s biatlonovými štafetami.

Kompletní seznam sportovců zařazených do hlasování najdete zde. Tento výčet můžete rozšířit o vlastní tip, na hlasování stránce pro to najdete odkaz.

Děkujeme za aktivní účast ve volbě nejlepších sportovců

Výbor KSN