Úvod > Aktuality>Kanonýři Hložek a Kuchta převzali trofeje v utajení

Kanonýři Hložek a Kuchta převzali trofeje v utajení

Slavnostní ligový galavečer, během něhož v minulých letech docházelo k udílení individuálních cen a trofejí, se ani letos nekonal, stále platná hygienická opatření neumožnila předání pohárů nejlepším fotbalovým kanonýrům uplynulé sezóny Adamu Hložkovi a Janu Kuchtovi ani při startu nového ročníku. Oba se tak museli spokojit s tím, že trofeje Klubu sportovních novinářů přebrali tak trochu v utajení od tiskových mluvčích svých klubů.

kanonyri.jpg

„Patnáct nastřílených branek za sezonu představuje sice hezkou metu, ale mohl jsem jich dát víc. Aby to byl počet hodný krále střelců, bylo by potřeba ještě alespoň deset gólů přidat,“ netajil slávistický útočník Jan Kuchta, že ligový kanonýr by měl mít na kontě přece jen víc branek.

„To já jsem s patnácti góly spokojen. Odehrál jsem jen osmnáct utkání, takže myslím, že jde o slušný počin. Je sice pravdou, že David Lafata potřeboval daleko víc branek, aby se stal králem střelců, ale i zápasů odehrál v sezoně daleko víc,“ připomněl sparťanský talent Adam Hložek kralování svého předchůdce v letenském dresu Davida Lafaty. Ten se stal v minulosti králem střelců celkem šestkrát, přičemž čtyřikrát měl na kontě dvacet i víc gólů.

Adamu Hložkovi a Janu Kuchtovi stačilo k primátu mezi střelci v sezoně 2020/2021 patnáct branek, takže se o primát podělili. Trofej však dostali oba. 

„Nijak mi nevadí, že jsme skončili na prvním místě společně. Byl jsem rád za každý gól, který jsem v minulé sezoně vstřelil a jímž jsem svému mužstvu pomohl,“ netajil Kuchta, a Hložek samozřejmě přitakával. Oba přitom děkovali svým klubovým spoluhráčům, kteří jim k patnácti trefám pomohli.

„Dík patří určitě Dočkalovi, Julišovi, Lacovi Krejčímu a Krabcovi,“ jmenoval Hložek své dvorní sparťanské nahrávače. „Na mých gólech měli zase velkou zásluhu Stanciu, Provod a Bah,“ přidával se Kuchta.

Oba se pak s trofejí v rukou shodli, že v rozbíhající sezoně chtějí dalšími ligovými trefami pomoci svým týmům k zisku mistrovského titulu a cestě do základní skupin y Ligy mistrů.

„A k tomu by nebylo marné obhájit korunu pro nejlepšího střelce ligy,“ netajil se osobními ambicemi Adam Hložek.