Úvod > Aktuality>KSN oslavil 90 let, pozval zástupce redakcí, jubilanty i legendy.

KSN oslavil 90 let, pozval zástupce redakcí, jubilanty i legendy.

Na pětatřicet hostů se sešlo na tradičním předvánočním posezení spojeným s obědem, který letos v adventním čase už potřetí zorganizoval výbor Klubu sportovních novinářů (KSN). Tentokrát ale šlo o výjimečně setkání, kterým všichni za osobní účasti sportovních legend oslavili 90 let od založení KSN.

_REI6296.jpg

Pozvání od vedení KSN přijali zástupci velkých redakcí, jubilanti, kteří oslavili v letošním roce kulaté narozeniny, ale také všichni zasloužilí a bývalí členové KSN v úctyhodném důchodovém věku. 

Setkání ozdobila svou osobní účastí také sedminásobná olympijská vítězka ve sportovní gymnastice Věra Čáslavská, která do salónku útulné restaurace Ostrůvek v Nuslích přijela rovnou z nemocnice v Motole, neboť si poranila pravou ruku. "Zítra holt budu řezat dříví levou," vtipkovala s úsměvem Čáslavská.

Pozvání přijalo také pět vicemistrů světa ve fotbale ze šampionátu v Chile 1962 - Jan Lála, Václav Mašek, Josef Jelínek, Vladimír Kos a také Josef Kadraba, který neváhal přijet na otočku z Vídně, kde žije.

"Jsme moc rádi, že si občas na nás někdo vzpomene, je to super se takhle občas sejít a zavzpomínat," shodly se fotbalové legendy. Vzpomínat jim pomohly unikátní záběry z finálového zápasu v Chile, které všechny tehdejší aktivní účastníky přenesly o více než 50 let zpět. "Pamatuju si to všechno, jak by to bylo nedávno," prohlásil vitální Kadraba, který letos v září oslavil osmdesáté narozeniny.