Úvod > Aktuality>Odešli tři naši kolegové: Cába, Fryc a Mertha

Odešli tři naši kolegové: Cába, Fryc a Mertha

Během letních prázdnin opustili naše řady tři kolegové sportovní novináři. Dlouholetý člen Klubu sportovních novinářů Radovan Cába zemřel v nedožitých 67 letech v sobotu 20. července. Na začátku srpna pak odešli Jiří Fryc a Miodrag Mertha.

Radovan Cába žil a působil na Kladně, jako zpravodaj a místní patriot psal články do řady tiskovin. Spolupracoval s agenturou ČTK, deníkem Sport, psal pro Kladenské listy i pro Kladenský deník. V minulosti byl zaměstnán v nakladatelství Olympia. Dlouhé roky působil jako hlasatel na zápasech SK Kladno, kde svého času pomáhal i na pozici vedoucího mužstva.

Jiří Fryc pracoval v rádiích, zakládal internetové televizní vysílání na iDNES.cz a dlouhé roky působil jako tiskový mluvčí a hlasatel ve Viktorii Žižkov. Jiří zemřel po krátké nemoci ve věku 62 let.

Třetí smutnou zprávu tohoto léta zveřejnila Česká televize, která v sobotu 10. srpna informovala o úmrtí Miodraga Merthy. Bývalý dostihový komentátor a moderátor pořadu Branky, Body, Vteřiny zemřel ve věku 78 let. Od 70. až do 90. let Mertha okomentoval nejméně tucet ročníků Velké pardubické, českého derby i dalších dostihů od nás i z Anglie. Televizní profesi se věnoval až do začátku nového tisíciletí.