Úvod > Aktuality>Vyhlašujeme soutěž Sportovní fotografie roku 2018

Vyhlašujeme soutěž Sportovní fotografie roku 2018

Klub sportovních novinářů po úspěšné obnovené premiéře z loňského roku vyhlašuje další ročník soutěžní přehlídky Sportovní fotografie roku. Fotoreportéři mohou své práce za rok 2018 posílat do soutěže až do 3. ledna 2019.

V roce 2017 se do soutěže přihlásilo 43 profesionálních fotoreportérů, kteří poslali celkem 501 snímků. Zvítězila fotografie Cape Epic od volného fotografa Michala Červeného. V dalších kategoriiích zvítězili Vlastimil Vacek, Pavel Lebeda, Barbora Reichová, Michal Sváček, další dílčí cenu získal i Michal Červený.

Hlavní cena - Michal Červený: Cape Epic 2017Na soutěž plynule navázala výstava Sportovní fotografie roku 2017, která probíhala až do 9. března 2018 ve výstavních prostorách Staroměstské radnice a jinak tomu nebude ani tento rok.

V únoru 2019 opět budeme moci obdivovat nejlepší sportovní fotografie na výstavě na Staroměstské radnici.

Organizátorem soutěžní přehlídky je společně s Klubem sportovních novinářů také produkční agentura Seven Days Agency. Výstava proběhne za podpory Magistrátu hlavního města Prahy, Českého olympijského výboru a České unie sportu.

Pořadatelé vyhlásili pět základních kategorií, ale hlavní cenu bude porota vybírat ze všech přihlášených snímků napříč disciplínami.

Hlavní kategorie jsou:

  • Fotbal
  • Ostatní sporty
  • Portrét
  • Motorismus
  • Foto série

Samostatné ceny bez ohledu na kategorii budou vyhlášeny v podkategoriích:

  • Sport v Praze – cena Hl.města Prahy
  • Sport a volný čas – cena Agentury Czech Tourism

Soutěže se mohou zúčastnit členové KSN České republiky. Fotografie v kategorii jednotlivé snímky musí vzniknout v době od 1.1. 2018 do 31.12.2018. V kategorii série musí v tomto období vzniknout alespoň jedna fotografie.

Předsedou poroty bude stejně jako v minulém roce doc. Filip Láb, vedoucím Katedry žurnalistiky FSV UK, v porotě dále zasednou fotografové Herbert Slavík, Jiří Pekárek, Jan Tauber a zástupce Seven Days Agency.

Přílohy: