Úvod > Zlatý míč

Zlatý míč

Tomáš Souček suverénně vyhrál anketu Zlatý míč

Záložník Tomáš Souček suverénně vyhrál novinářskou anketu Zlatý míč ČR o nejlepšího českého fotbalistu sezony a obhájil loňské premiérové vítězství. Šestadvacetiletý středopolař West Hamu v 25. ročníku ovládl jarní i podzimní část hlasování a s velikým náskokem 411 bodů porazil klubového spoluhráče obránce Vladimíra Coufala. Třetí místo obsadil útočník Leverkusenu Patrik Schick. Výsledky ankety dnes byly slavnostně vyhlášeny v Praze.

více...

Záložník Souček poprvé vyhrál anketu Zlatý míč ČR o fotbalistu sezony

Záložník Tomáš Souček poprvé v kariéře vyhrál novinářskou anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu sezony. Pětadvacetiletý středopolař anglického West Hamu ve 24. ročníku jasně ovládl jarní i podzimní část hlasování a s velkým náskokem 391 bodů porazil druhého obhájce trofeje brankáře Tomáše Vaclíka ze Sevilly. Třetí místo obsadil další gólman Ondřej Kolář z mistrovské Slavie Praha. Výsledky ankety dnes byly slavnostně vyhlášeny v Praze.

více...

Slávista Souček má nakročeno k premiérovému zisku Zlatého míče

Záložník Tomáš Souček má nakročeno k premiérovému vítězství ve Zlatém míči pro nejlepšího českého fotbalistu sezony. Slávistický středopolař ovládl podzimní část 24. ročníku ankety Klubu sportovních novinářů se ziskem 784 bodů a před druhým brankářem Tomášem Vaclíkem ze Sevilly drží výrazný náskok 181 bodů. Třetí je Součkův klubový spoluhráč a další gólman Ondřej Kolář. Celkový vítěz Zlatého míče bude znám po sezoně po sečtení hlasů za podzim a jaro.

více...

Vláda brankářů pokračuje, Zlatý míč získal Vaclík

Brankář Tomáš Vaclík poprvé v kariéře ovládl novinářskou anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu sezony. Třicetiletý gólman španělské Sevilly získal ve 23. ročníku 977 bodů a udržel vedení po podzimní části.

více...

Uhájí Vaclík první místo? Hlasujte v anketě Zlatý míč

Na stránkách Klubu sportovních novinářů odstartovalo hlasování v jarní části ankety Zlatý míč České republiky 2018-19. Fotbaloví novináři můžou sestavit pořadí jedenácti hráčů české národnosti, kteří podle jejich názoru byli na jaře 2019 nejlepší. Uzávěrka je v neděli 26. května o půlnoci.

více...

K vítězství v anketě Zlatý míč vykročil Tomáš Vaclík

Podzimní část ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu v sezoně 2018/2019 vyhrál brankář Tomáš Vaclík. Se suverénním náskokem má nakročeno ke svému premiérovému triumfu. Po polovině soutěže vede před obráncem Pavlem Kadeřábkem a záložníkem Bořkem Dočkalem.

více...

Začalo hlasování v podzimní části Zlatého míče

Fotbaloví novináři začali hlasovat v podzimní části ankety Zlatý míč. Vítězství z minulého ročníku obhajuje brankář Petr Čech, který je rekordmanem v počtu vítězství.

více...

Anketa Zlatý míč

více...

Zlatý míč už pojedenácté vyhrál Petr Čech

Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu v sezoně 2016/2017 suverénně vyhrál Petr Čech. Druhý skončil Pavel Kadeřábek, třetí byl Patrik Schick. Pětatřicetiletý brankář Čech ovládl anketu celkově pojedenácté, čímž opět posunul vlastní rekord - Pavel Nedvěd má o pět triumfů méně.

více...

V poločase Zlatého míče opět vede brankář Čech

Podzimní část ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál brankář Petr Čech z Arsenalu. V létě se může dočkat už jedenáctého celkového triumfu. Po polovině soutěže vede s náskokem před druhým Bořkem Dočkalem ze Sparty a třetím Pavlem Kadeřábkem z Hoffenheimu.

více...

Dvacátý ročník ankety přinesl desátý Zlatý míč pro Petra Čecha

Jubilejní dvacátý ročník ankety Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu vyhrál brankář Petr Čech. Vrátil se na trůn, ze kterého ho v sezoně 2014/2015 sesadil útočník David Lafata. Ten tentokrát skončil třetí. Na stříbrné příčce se umístil Vladimír Darida.

více...